straż pożarna

2 GROŹNE ZDARZENIA W SAMBOROWIE: WYPADEK SAMOCHODU ORAZ DUŻY POŻAR KOMINA

Jedna osoba trafiła do szpitala po dzisiejszym niebezpiecznym zdarzeniu drogowym w Samborowie (Gmina Ostróda). To nie koniec zdarzeń, jeszcze strażacy nie zdążyli wrócić, a zostali wezwani także do Samborowa – tym razem do dużego pożaru sadzy w kominie.

Do wypadku doszło dziś, w sobotę 3 grudnia około godz. 15:00 w Samborowie, gdzie kierujący samochodem osobowym wpadł w poślizg.

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski, autem podróżowały dwie osoby w wieku 35 i 3o lat. W wyniku utraty przyczepności samochód wypadł z drogi i uderzył w słupek.

Jako, że podróżująca autem kobieta była we wczesnej ciąży, Zespół Ratownictwa Medycznego obecny na miejscu zdecydował o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala na obserwację, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Bezpośrednio z wypadku strażacy zostali wezwani do pożaru komina w Samborowie. Jak się okazało, pożar był mocno rozwinięty i intensywny, a z komina buchały płomienie ognia. Komin rozgrzał się do takiej temperatury, że pękł.

Na miejscu strażacy gasili pożar oraz zabezpieczali miejsce, by pożar z komina nie przeniósł się na budynek.

Na miejscu zarówno wcześniejszego wypadku, jak i pożaru komina pracowały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowie.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *