15-LATEK DRIFTOWAŁ PO ULICACH OLSZTYNA AUTEM BEZ OC I BADAŃ TECHNICZNYCH

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który „driftował” po ulicach jednego z olsztyńskich osiedli. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 15-latek, a jego pasażerem był 17-letni kolega. Nieletni kierowca za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W czwartek (30.12.2021r.) olsztyńscy policjanci na jednej z osiedlowych ulic zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca umyślnie wprowadzał pojazd w poślizg, tym samym stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

Ku zdziwieniu funkcjonariuszy za kierownicą auta siedział 15-letni mieszkaniec Olsztyna. W pojeździe przebywał również 17-letni pasażer. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że pojazd którym jechał nieletni nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC.

Jak ustalili policjanci, 15-latek zabrał kluczyki od osobowego volkswagena należącego do jego znajomego i wspólnie z innym kolegą postanowił pojeździć autem po okolicy. Nieletni kierowca ostatecznie został przekazany rodzicom. Z interwencji policjanci sporządzili stosowną dokumentację. 15-latek za szereg wykroczeń drogowych odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnim.

KMO Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *