We wrześniu informowaliśmy Was o tym, że na sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o powstaniu 10 nowych linii autobusowych w powiecie ostródzkim. Na ostatniej sesji dołączono kolejne 2 linie - Morag - Dobrocin i Małdyty - Ostróda. Z pełną listą 12 linii, które mają powstać możecie zapoznać się poniżej.?php>
?php>
?php>
Jak informował wtedy starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski:?php>
To jest początek prac związanych z utworzeniem transportu zbiorowego. Część linii, które sa wyznaczone są przyjęte po konsultacjach z gminami i one są najważniejsze w tej chwili. Jeżeli dojdziemy do ostatecznego porozumienia, mam nadzieję, że niedługo te linie będą uruchomione.?php>?php>?php>
To jest początek prac. Jesteśmy gotowy do złożenia wniosku do wojewody, ale musimy też doprecyzować i domówić się z gminami na temat kosztów związanych z wkładem własnym samorządów. Wstępnie zadeklarowały swój wkład finansowy gminy, które są wymienione w liniach i mam nadzieję, że samorządowcy dotrzymają słowa i te linie będą mogły być uruchomione - oczywiście, jeśli operator zgłosi się do postępowania, które tutaj przeprowadzimy. - powiedział A. Wiczkowski
Część środków na transport będzie finansowanych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.?php>
Lista linii?php>
Miłakowo - Stare Bolity - Niebrzydowo - Jurki - Morąg - Silin - Bramka - Zawroty - Ruś - Białka - Prośno - Szeląg - Ostróda.
?php>
Miłakowo - Książnik - Boguchwały - Wilnowo - Liksajny - Kretowiny - Żabi Róg - Zawroty - Ruś - Białka - Prośno - Szeląg - Ostróda.
?php>
Morąg - Silin - Bramka - Zawroty - Florczaki - Nowe Ramoty - Łukta - Tabórz - Szeląg - Ostróda.
?php>
Ostróda - Piławki - Miłomłyn - Liwa - Zalewo - Boguszewo.
?php>
Ostróda - Piławki - Miłomłyn - Wólka Majdańska - Liksajny - Bynowo - Karnity - Ostróda.
?php>
Ostróda - Międzylesie - Warlity Wielkie - Mała Ruś - Lubajny - Zwierzewo.
?php>
Ostróda - Ryńskie - Smykowo - Rudno - Bałcyny - Lipowo - Reszki - Smykówko - Pietrzwałd - Wysoka Wieś - Klonowo - Naprom - Zajączki.
?php>
Ostróda - Grabin - Grabinek - Lichtajny - Kraplewo - Durąg - Szyldak - Brzydowo - Kajkowo - Ornowo - Smykowo - Rudno.
?php>
Ostróda - Tyrowo - Wirwajdy - Turznica - Samborowo - Gierłoż.
?php>
Ostróda - Kajkowo - Cibory - Lichtajny - Durąg - Szyldak - Pancerzyn - Glądy - Ryn - Bednarki - Szczepankowo - Jędrychowo - Dylewo.
?php>
Morąg - Chojnik - Sambród - Małdyty - Wilamowo - Dobrocin.
?php>
Małdyty - Szymonowo - Wodziany - Liksajny - Wólka Majdańska - Miłomłyn - Faltyjanki - Piławki - Ostróda.
?php>
CNC11:56, 12.12.2022
0 0
Ale bajka! 12 linii tylko, że żadna nie ruszyła i nie ruszy do końca 2023 roku. Ha Ha. 11:56, 12.12.2022