ZWYCIĘSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU SOKOŁA OSTRÓDA

W meczu 34 i zarazem ostatniej w sezonie kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2018/19 Sokół na własnym boisku wysoko pokonał ŁKS 1926 Łomża 5:2.

Sobotnie spotkanie, na prośbę gości, rozpoczęło się o godz. 15:00. W kończącym sezon meczu trener Sokoła desygnował jedenastkę złożoną z 9 zawodników o statusie młodzieżowca oraz Pawła Tomkiewicza i Mateusza Dampca.

Już w 8 minucie ostródzianie objęli prowadzenie. Wyróżniający się w przekroju całego meczu Piotr Ziółkowski otrzymał podanie od Dominika Wasiaka, minął 2 zawodników ŁKSu i dośrodkował w pole karne gdzie niefortunnie interweniował Rafał Zalewski strzelając do własnej bramki. 3 minuty później ponownie dwójkowa akcja Wasiak-Ziółkowski, lecz tym razem „Ziółek” z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Goście nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny rezultat i w 18 minucie doprowadzili do wyrównania. Strata w środku pola Pawła Tomkiewicza, Jakub Jakimiuk uruchomił prostopadłym podaniem Damiana Łazarczyka, który wykorzystał pojedynek sam na sam z Michałem Bartkowiakiem. Łomżanie poszli za ciosem i w 28 minucie objęli prowadzenie. Przemysław Modzelewski wygrał walkę o piłkę z Wojciechem Wenglorzem, podał na prawe skrzydło do Damiana Łazarczyka, ten odegrał do Jakuba Jakimiuka, który mija Michała Bartkowiaka i skierowuje futbolówkę do siatki.

Goście tylko 4 minuty cieszyli się w prowadzenia. W 32 minucie dośrodkowanie w lewej strony Dawida Pietkiewicza, niepewna interwencja Michała Sobieskiego i pełniący funkcję kapitana drużyny Maciej Mikołajczyk z 6 metrów umieszcza piłkę w siatce. Na 8 minut przed końcem pierwszej połowy byliśmy świadkami kuriozalnej sytuacji. Po podaniu Konrada Rybickiego fatalne nieporozumienie między Pawłem Wasiulewskim a Michałem Sobieskim, które wykorzystał Mateusz Dampc, ponownie wyprowadzając Sokół na prowadzenie w meczu.

Już pierwsza akcja w drugiej połowie mogła przynieść bramkę dla Sokoła, lecz strzał z 20 metrów Konrada Rybickiego o centy minął słupek bramki gości. 60 sekund później Mateusz Dampc podaje do Piotra Ziółkowskiego, który świetnie ruszył od połowy boiska i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza ŁKSu. W 61 minucie długa piłka od Macieja Mikołajczyka do Mateusza Dampca, który wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Pawła Wasiulewskiego.

Arbiter spotkania ukarał obrońcę gości czerwona kartką i od tego momentu graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Świetną okazję do podwyższenia prowadzenia po podaniu Dominika Wasiaka miał Konrad Rybicki, który wyprzedził obrońcę gości, lecz w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Sokół dalej przeważał i w 71 minucie po podaniu Dominika Wasiaka Piotr Ziółkowski znalazł się w polu karnym gości, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

Trzy minuty później Wojciech Wenglorz dogrywa piłkę w pole karne do Pawła Tomkiewicza, ten podaje do Mateusza Dampca, który z 5 metrów ustala wynik meczu. W końcówce meczu dwukrotnie blisko zdobycia bramki był Konrad Rybicki, lecz najpierw po centrze Dawida Pietkiewicza zabrakło centymetrów, a chwile później z 7 metrów strzelił obok słupka.

Sokół Ostróda – ŁKS 1926 Łomża 5:2 (3:2)

Dampc 37’, 74’, Mikołajczyk 32’, Ziółkowski 47, Zalewski 8’ (sam.) – Łazarczyk 18’, Jakimiuk 28’

Sokół: Bartkowiak – Wenglorz, Mikołajczyk, Panek, Pietkiewicz – Wasiak, Tomkiewicz (83’ Czerwonka), Wojewoda, Rybicki, Ziółkowski – Dampc.

ŁKS: Sobieski – Walczak, Melao, Wasiulewski, Cychol – Modzelewski (68’ Brzozowski), Zalewski, Łazarczyk, Jakimiuk, Pastorczyk – Sadowski.

Żółte kartki: Łazarczyk, Modzelewski, Melao (ŁKS)

Czerwona kartka: Wasiulewski (ŁKS, 61’)

Dzięki sobotniej wygranej Sokół zakończył rozgrywki na 5 miejscu, co jest najlepszym wynikiem klubu w historii nowej III ligi. Brawa należą się młodej ostródzkiej drużynie, która od meczu z Polonią zrobiła duży postęp. Cieszą premierowe trafienia w lidze wychowanków klubu Macieja Mikołajczyka i Piotra Ziółkowskiego. Sezon 2018/19 zakończyliśmy w sobotę, a już od poniedziałku ruszają przygotowania drużyny do przyszłych rozgrywek. Wkrótce opublikujemy więcej szczegółów w tym zakresie oraz plan meczów towarzyskich.

Sporo emocji wzbudzała rywalizacja klubu o premię w Pro Junior System. Według obliczeń Bartosza Urbana ze strony naszpicy.pl, biorąc pod uwagę dane ze stron klubowych i sytuację w tabeli, czołówka klasyfikacji Pro Junior System przedstawiać się będzie następująco:

1.  Sokół Ostróda(15834 pkt) – 400 000 zł .

2. Lechia Tomaszów Mazowiecki(15093) – 300 000 zł .