ZNAMY „OŚMIU WSPANIAŁYCH” W OSTRÓDZIE. JULIA BOGDAŃSKA REPREZENTANTKĄ OSTRÓDY W OGÓLNOPOLSKICH ELIMINACJACH

Pomoc drugiemu człowiekowi, wsparcie niesione ludziom w potrzebie, otwarcie się na potrzeby innych – to główne idee przyświecające Konkursowi Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu jest szczególnie ważne dzisiaj, w obliczu wielu wyzwań i nierówności.

Konkurs pod egidą Fundacji „Świat na Tak” corocznie gromadzi utalentowaną i zaangażowaną młodzież z wielu szkół w całej Polsce. Nie inaczej jest również w Ostródzie, w której nie brakuje młodzieży otwartej na drugiego człowieka. 11 marca w Urzędzie Miejskim w Ostródzie odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Ostródy Piotra Kowala. Członkowie Kapituły dokonali oceny osiągnięć wolontarystycznych zgłoszonych kandydatów w oparciu o analizy przekazanych kart uczestnictwa oraz przeprowadzanych rozmów.
W ostródzkiej odsłonie Konkursu udział wzięło w sumie 29 uczniów naszych placówek. Po wnikliwych ocenach, wysłuchaniu kandydatek i kandydatów oraz burzliwej debacie podjęto decyzję o przyznaniu następujących nagród, które dzisiaj w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ostródzie zostały wręczone przez Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka oraz Zastępcę Burmistrza Piotra Kowala:
Laureaci: (kolejność alfabetyczna):
-Julia Bogdańska
-Julia Kaczowska
-Natalia Kulaszewska
-Natalia Młynarkiewicz
-Nikola Nadziejko
-Agata Soliwoda
-Iga Stawińska
-Pola Wolf
Wyróżnienia:
-Weronika Chmielewska
-Emilia Jackiewicz
-Zofia Ząbczyńska
-Szkolne koło Wolontariatu „Szafirki”.
W eliminacjach ogólnopolskich Gminę Miejską Ostróda reprezentować będzie Julia Bogdańska – serdecznie gratulujemy!
Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *