ZMIERZCH ERY WIELKIEJ TRÓJKI I BRAK NATURALNYCH NASTĘPCÓW – CZY NADAL I DJOKOVIĆ TO WCIĄŻ „PEWNIAKI”?

Przez długie lata świat męskiego tenisa był zdominowany przez trzy najważniejsze postacie. Byli nimi: Roger Federer, Rafa Nadal oraz Novak Djoković. Niestety, Szwajcar od wielu miesięcy nie pojawił się na korcie z powodu leczenia przewlekłych kontuzji. Z kolei Djoković od cza su afery z Australian Open nie może wrócić do swojej optymalnej formy. Tym samym tylko Rafa Nadal wciąż trzyma absolutnie najwyższy poziom, choć w ostatnim czasie jego zdrowie również stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak więc będzie wyglądać przyszłość tenisa po erze Wielkiej Trójki? Czy będzie to sport trudniejszy do obstawiania? Kto może stać się następcą tych wielkich graczy?

Czy Nadal i Djoković pozostaną tenisowymi „pewniakami”?

Popularne typy na tenis od dawna dotyczyły tenisistów ze światowego topu. Nie było w tym jednak nic dziwnego. Federer, Nadal i Djoković bez trudu pokonywali większość przeciwników. W swojej szczytowej formie każdy z nich był praktycznie nie do pokonania. Jednakże w sporcie oraz w życiu wszystko ma swój kres…

Roger Federer ma już 40 lat i sporą historię kontuzji. Wszystko wskazuje więc na to, że Szwajcar niebawem przeżyje ostatnie chwile w swojej tenisowej karierze. Jeżeli chodzi o jego największych rywali, Rafa Nadal wciąż osiąga spektakularne wyniki. Hiszpan w 2022 roku wygrał oba rozegrane turnieje wielkoszlemowe. Niestety, po French Open ogłosił, że ma poważne problemy zdrowotne w postaci kontuzji stopy. Jest to jeden z wielu urazów trapiących Hiszpana na przestrzeni lat.

Novak Djoković jest najmłodszy z Wielkiej Trójki. Jednak on w ostatnim czasie przeżywa trudny okres. Najpierw Serb został wykluczony z Australian Open, a później przegrał z Nadalem podczas French Open. Dopiero w majowym turnieju w Rzymie Nole sięgnął po swój pierwszy tytuł w 2022 roku. Być może jest to zwiastun rosnącej formy Serba. Jednak na ten moment jego dyspozycja stoi pod znakiem zapytania.

Kto stanie się ikoną światowego tenisa po erze Wielkiej Trójki?

Za kilka lat na scenie światowego tenisa zapewne nie będzie już nikogo z Wielkiej Trójki. Dlatego fani dyscypliny zadają sobie oczywiste pytania dotyczące następców. Kto może wejść w buty tych genialnych graczy? Jak obstawiać mecze tenisa za kilka lat?

Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie jest proste. Na ten moment jedyny oczywistym następcą wspomnianych graczy wydaje się Carlos Alcaraz. Zaledwie 19-letni Hiszpan wygrał już w tym roku dwa turnieje rangi Masters. Ponadto jego bezkompromisowy styl gry powoduje, że oczekiwania dotyczące przyszłości Alcaraza są bardzo wysokie.

Oczywiście nie można tutaj zapominać również o obecnym numerze 1. światowego tenisa. Daniił Medwiediew, podobnie jak Djoković, przeżywa obecnie kryzys formy. Jednak Rosjanin ma dopiero 26 lat, co oznacza, że przed nim jeszcze wiele lat gry na wysokim poziomie. Być może to właśnie on stanie się największym rywalem Carlosa Alcaraza.

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *