O 3 MIESIĄCE OPÓŹNI SIĘ OTWARCIE NOWEGO ŻŁOBKA PRZY UL. KOPERNIKA W OSTRÓDZIE

Choć trwa już nabór do nowo powstającego żłobka w Ostródzie przy ul. Kopernika (pisaliśmy o tym tutaj: NABÓR DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO NR 2 W OSTRÓDZIE BĘDZIE TRWAŁ DO 23 GRUDNIA) to wszystko wskazuje na to, że zostanie on otwarty z 3-miesiecznym opóźnieniem. Nie jest to dobra informacja dla rodziców, którzy liczyli, że od 1 stycznia ich pociechy będą mogły korzystać z nowego żłobka.

Realizacja budowy żłobka w Ostródzie, dofinansowanego z programu „Maluch+”, miała zakończyć się do końca grudnia 2022 roku, a sam żłobek miał zacząć działać od 1 stycznia. Teraz okazuje się, że  termin ten zostanie zmieniony na 1 kwietnia.

Jak poinformowano, choć sam budynek jest już właściwie skończony – trwają poprawki wykonawcy, które powinny zakończyć się przed końcem roku. Jednak po rozstrzygnięciu zamówienia okazało się, że na robotach budowlanych udało się zaoszczędzić w ramach projektu 110 tys. zł. Dlatego zwrócono się do wojewody z pismem o to, by można było do kosztów budowy we wniosku ująć także koszty wyposażenia i koszty placu zabaw. Argumentów dotyczących wydłużenia terminu było więcej, także związanych z obiektywnymi problemami z realizacją prac budowlanych. Wojewoda wyraził zgodę zarówno na poszerzenie wniosku jak i przedłużenie terminu o 3 miesiące.

Jak słyszymy, dłuższy termin mógłby pozwolić na spokojne zrobienie placu zabaw oraz mebli wykonanych pod wymiar. Dzięki temu dotację wojewody udałoby się wykorzystać niemal w całości, wraz z dodatkowymi 110 tys. zł zaoszczędzonymi na robotach budowlanych.

Foto: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *