policja

ZLEKCEWAŻYLI SĄDOWY ZAKAZ – TERAZ STANĄ PRZED SĄDEM

Pomimo licznych apeli policjantów oraz surowych konsekwencji za nie stosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców.

We wtorek 26 września w miejscowości Zajezierze gm. Małdyty, patrol Referatu Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki skoda kierowany przez 33 letniego mężczyznę. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
 

Następnego dnia 27 września w miejscowości Pelnik gm. Łukta do kontroli drogowej został zatrzymany 46 letni kierujący osobową mazdą. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna również posiada prawomocny zakaz kierowania.

W najbliższym czasie mężczyźni staną przed sądem i odpowiedzą, za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 kodeksu karnego, kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów !

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Ostróda (pś)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *