ZGŁOSIŁA KRADZIEŻ SAMOCHODU, KTÓRY WCZEŚNIEJ ROZBIŁA NA DRZEWIE

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 53-letniej mieszkance gminy Miłakowo, która zawiadomiła organy ścigania o niepopełnionym przestępstwie i składała fałszywe zeznania.

Sprawa rozpoczęła się w sierpniu br., kiedy to do Posterunku policji w Miłakowie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży samochodu. Niedługo po zgłoszeniu auto odnalazło się niedaleko domu pokrzywdzonej. Ktoś uderzył nim w drzewo i uciekł. Policjanci z tamtejszego posterunku zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Z uwagi na okoliczności, postępowanie prowadzone było w kierunku przestępstwa krótkotrwałego użycia pojazdu.

W wyniku szeregu przeprowadzonych czynności funkcjonariusze doszli do prawdy o tym zdarzeniu. Jak okazało się, nikt nie ukradł auta 53-latki. To sama „pokrzywdzona” spowodowała kolizję i uderzyła w drzewo. Bojąc się o konsekwencje, uciekła zostawiając swój samochód na drodze. Kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań. Przyznała się do nich, jednak nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania.

Policjanci z Posterunku Policji w Miłakowie skierowali już akt oskarżenia przeciwko 53-latce do sądu. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara łączna nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *