ZATRZYMANO PODEJRZANYCH ORGANIZOWANIE NIELEGALNYCH GIER HAZARDOWYCH NA WARMII I MAZURACH (VIDEO)

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu obiektach m.in. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Grupa działała w okresie od 2015 do 2016 roku. Przeprowadzono ok. 120 kontroli takich punktów.

Zabezpieczono ok. 350 szt. automatów o wartości ok. 4,2 mln zł oraz blisko 600 tys. zł znajdujących się w urządzeniach. Śledztwo było przede wszystkim ukierunkowane na ustalenie osób organizujących nielegalną działalność oraz współpracujących z nimi.

Podczas akcji zatrzymano 14 osób, 1 zgłosiła się do prokuratury. W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo dwóm mężczyznom grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem.

Na poczet kar i grzywien zabezpieczono 180 tys. zł oraz biżuterię wartą ok. 40 tys. zł. Zabezpieczono również pistolet Walter P-99 kal. 9 mm i 2 rewolwery czarnoprochowe i wiatrówkę.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KAS

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *