ZATRZYMANE PRAWO JAZDY I WYSOKI MANDAT TO KONSEKWENCJA SZYBKIEJ JAZDY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tak było w przypadku kierującej seatem, która przez Stare Bolity jechała o 60 km/h za szybko.

We wtorek 5 września patrol ostródzkiej grupy ,,SPEED’’ w miejscowości Stare Bolity w gminie Miłakowo, zatrzymał do kontroli drogowej kierującą seatem, która przekroczyła w obszarze zabudowanym prędkość aż o 60 km/h.
Kobieta za swój pośpiech została przez funkcjonariuszy ukarana wysokim mandatem karnym w wysokości 1500 zł i dopisaniem do jej konta aż 13 punktów karnych. Prawo jazdy zostało zatrzymane elektronicznie na okres 3 miesięcy.

Warto jednak pamiętać, że jeżeli taka osoba będzie w dalszym ciągu wsiadać za kierownicę to okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony nawet do 6 miesięcy. Z kolei ponowne zatrzymanie, będzie wiązało się z cofnięciem uprawnień do kierowania, a w konsekwencji do ponownego podejścia do egzaminu.

Przypominamy również, że od 1 styczna 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych.

KPP Ostróda, (pś)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *