ZAGRALI W OSTRÓDZIE DLA CHOREJ MALUTKIEJ KINGI I ZEBRALI PONAD 15 TYS. ZŁ.!

W sobotę 4 marca w hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej na rzecz chorej na SMA Kingi Rydz z Olsztyna. Jest to jedyne dziecko w Województwie Warmińsko-Mazurskim chore na rdzeniowy zanik mięśni.

Chorobę, którą można wyleczyć pod warunkiem podania najdroższego leku świata. Jeden zastrzyk ratujący życie kosztuje około 9 milionów złotych.
Z uwagi na fakt, że ojcem dziecka jest żołnierz 100. Batalionu Łączności z Wałcza w organizację turnieju włączyło się Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. Wspólnie z ostródzką parafią ewangelicką, Fundacją „Drużyna Wielkich Serc” oraz Miastem Ostróda udało się zorganizować wydarzenie, które skupiło 14 zespołów oraz liczne grono mieszkańców-kibiców.
Oprócz zespołów organizatorów w zawodach wzięły udział drużyny 16 Dywizji Zmechanizowanej, 42. Batalionu OT z Morąga, Komendy Wojewódzkiej Policji, Powiatowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej jak również zespoły reprezentujące lokalne firmy i samorządy.
Po zaciętych pojedynkach stojących na bardzo wysokim poziomie bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się drużyna 16 Dywizji Zmechanizowanej, która w finale pokonała Straż Graniczną. Trzecie miejsce zaś przypadło policjantom z Olsztyna.
Podczas turnieju obyło się wiele wydarzeń towarzyszących. Przede wszystkim uwagę kibiców skupiały licytacje. Do wygrania były bardzo cenne przedmioty, takie jak koszulka BVB Dortmund z autografami „polskiego trio” z 2011r., koszulka meczowa Kamila Grabary, Piri Piri Zanzibar czy Wieczystej Kraków. Poza tym weekend w ostródzkim hotelu Radisson Blu czy dieta pudełkowa od Boxów Szczęścia.
Na kibiców czekała też wojskowa grochówka, loteria fantowa i świeże ciasta upieczone przez bliskich Kingi. Ostatecznie na koniec dnia gdy zawodnicy odebrali ufundowane przez Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka puchary ogłoszono też najważniejszą z informacji dnia. Zebrano 15 322,50 zł. I to Kinga jest jedyną zwyciężczynią sobotniego turnieju.
Organizatorzy dziękują:
BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W ORGANIZACJĘ TURNIEJU
Burmistrzowi Ostródy p. Zbigniewowi Michalakowi
Miasto Ostróda
Zbigniew Michalak – Burmistrz Miasta Ostróda
Dyrektorowi OCSIR Tadeuszowi Czyczelowi
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji
42. batalionowi OT z Morąga #4WMBOT
-wszystkim sponsorom i ofiarodawcom
Radisson Blu Ostróda
Boxy Szczęścia – catering dietetyczny
-kibicom i zawodnikom
Ostróda Recycling
Gmina Wałcz – Gmina Dobrych Gospodarzy
Drużyna Wielkich Serc
Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
16 Dywizja Zmechanizowana
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Kinga kontra SMA
Źródło: Ewangelicy w Ostródze

http://

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *