ZAGINĄŁ ŻOŁNIERZ 11. MAZURSKIEGO PUŁKU ARTYLERII PEŁNIĄCY SŁUŻBĘ NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

Dziś wiele mediów w Polsce obiegła wiadomość, że polski żołnierz przydzielony do służby na granicy polsko-białoruskiej uciekł na Białoruś i tam zwrócił się o azyl.

Faktem jest, że wczoraj, w czwartek 16 października zaginął żołnierz 11. Mazurskiego Pułku Artylerii, wchodzącego w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

„W czwartek, 16 grudnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii, który zaginął podczas wykonywania zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemianówka i Jez. Siemianowskiego” – czytamy w oświadczeniu, jakie dziś w piątek, 17 grudnia, zamieściła 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana.

Jak możemy dalej dowiedzieć się z komunikatu niezwłocznie została podjęta szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służby.

Jak na razie nie zostały także potwierdzone informacje o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś. Prowadzone są czynności wyjasniające w tej sprawie.

Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej zamieścił na Twitterze komentarz o zaginięciu żołnierza:

Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada.

 

 

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *