SYLWESTER CZERESZEWSKI, WOJCIECH KRZTOŃ I ZBIGNIEW CZAPLA GOŚĆMI SALONU SPORTU

Za nami dwa spotkania z cyklu „Salon sportu”, który jest realizowany w ramach projektu ostródzkiej biblioteki zatytułowanego „W świetle jupiterów – wielki sport w małej bibliotece”.

Na pierwszym spotkaniu, 30 lipca, gośćmi byli Zbigniew Czapla i Wojciechem Krztoń. Pierwszy z nich to czołowy sędzia piłki ręcznej, a drugi sędziuje pierwszoligowe mecze piłki nożnej.

Podczas spotkania obaj panowie dzielili się swoją wiedzą na temat sędziowania i ich pracy od kulis. Mogliśmy dowiedzieć się o dobrych i trudnych momentach ich sędziowskiej kariery. Co w tej pracy ich cieszy, a co jest trudne.

Drugie spotkanie odbyło się 13 sierpnia, a gościem był Sylwester Czereszewski, znany piłkarz, a obecnie dyrektor sportowy I-ligowego olsztyńskiego klubu Stomil.

Sylwester Czereszewski to znakomity piłkarz, żywa legenda Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa i reprezentacji Polski. To zawodnik, który pierwsze kroki stawiał w Koronie Klewki, aby następnie reprezentować barwy Stomilu Olsztyn na poziomie ekstraklasy. W barwach Legii Warszawa zdobył koronę króla strzelców, a także Mistrzostwo i Puchar Polski. W Polsce grał również w Lechu Poznań, Górniku Łęczna czy Odrze Wodzisław Śląski. Dwukrotnie wyjeżdżał zagranicę – do Chin i na Cypr. Dla reprezentacji Polski zdobył 4 gole w 23 występach. Po zakończeniu kariery prowadził własną szkółkę piłkarską, był asystentem trenera w Stomilu Olsztyn.

Istotną częścią spotkań są prezentacje fragmentów biografii sportowych i dyskusja na ich temat z zaproszonymi gośćmi.

Na koniec każdego ze spotkań goście odpowiadają na pytania widzów i składają swój pamiątkowy autograf.

Na kolejne spotkanie „Salonu sportu” zapraszamy 27 sierpnia. Gośćmi będą piłkarze ręczni: Daniel Żółtak – jeden z „Orłów Bogdana Wenty”, obrotowy reprezentacji Polski i Marcin Prorok – bramkarz Warmii Olsztyn z czasów awansu do ekstraklasy.

Spotkania odbywają się na dziedzińcu zamku w Ostródzie. Wstęp wolny.

Projekt jest dotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Portal Ostróda Flesz jest jednym z patronów medialnych „Salonu sportu”.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *