XII POWIATOWA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM W LUBAJNACH Z UDZIAŁEM OSTRÓDZKICH SZKÓŁ

15 września 2021 r. odbyła się XII Powiatowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lubajnach, w roku, którego Patronem został prymas Stefan Wyszyński.

Organizatorem pielgrzymki był Powiat Ostródzki wraz z ks. prałatem Romanem Wiśniowieckim – Proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie oraz gospodarzem uroczystości ks. Wiesławem Kaniuga Proboszczem Parafii św. Benedykta w Lubajnach.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego wraz z delegacjami uczniów oraz nauczycieli. Pielgrzymowanie jest świadectwem wyboru określonych wartości duchowych, religijnych – jest znakiem, że chce się tym wartościom służyć i przemieniać wewnętrznie.
W Homilii o. Robert Twardokus Proboszcz parafii i gwardian klasztoru Franciszkanów w Ostródzie zachęcał młodzież do powierzania swoich spraw, trosk, zmartwień Matce Bożej oraz doceniania darów jakie każdego dnia daje nam Pan Bóg; małych gestów, dobrych uczynków, ludzi napotkanych na swojej drodze.
Po Mszy Świętej na pielgrzymów czekał poczęstunek.
Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *