X GALA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO 2018

W środę 12 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się jubileuszowa – X Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Podczas spotkania podsumowano poprzedni sportowy rok szkolny (2017/18), zaprezentowano laureatów we wielu kategoriach, wyróżniono też: działaczy, nauczycieli oraz samorządy, miasta i szkoły, które wykazały największa aktywność.

Wśród nagrodzonych znalazło się wiele osób, szkół i instytucji z naszego powiatu, m.in.: Waldemar Cieśluk, Czesław Najmowicz, Jacek Krzekotowski, Miasto i Gmina Morąg, Miasto Ostróda, Powiat Ostródzki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu, Szkoła Podstawowa w Żabim Rogu, Szkoła Podstawowa w Miłomłynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie,

Główną ideą Szkolnego Związku Sportowego jest zbliżenie dzieci i młodzieży do kultury fizycznej.

Pierwszym punktem Gali było wręczenie nagród wybijającym się sportowcom województwa: Igorowi Janikowi (Elbląg) – dwukrotnemu medaliście Mistrzostw Świata Juniorów w szachach oraz Kacprowi Rudnikowi (Nowe Miasto Lubawskie) – srebrnemu medaliście Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i reprezentantowi kraju na Mistrzostwa Europy U18 w lekkiej atletyce.

Specjalnie doceniono również Mariolę Sudzińską – nauczycielkę SP 25 w Olsztynie, która jest fanką biegów długodystansowych i żywym wzorem dla swych wychowanków. Wspaniale godzi uprawianie sportu z pracą zawodową, zakwalifikowała się na mistrzostwa świata mastersów w lekkiej atletyce.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas wyróżnienia działaczy oraz podanie wyników współzawodnictwa w sportowym roku szkolnym. Medale, puchary, statuetki i dyplomy stanowić będą piękna pamiątkę jubileuszowego spotkania.

Medale 65 lat Szkolnego Związku Sportowego:

Zygfryd Bratz, Waldemar Buszan, Karol Chmielewski, Paweł Cieśliński, Waldemar Cieśluk, Jerzy Cimoszyński, Marek Dabkus, Leszek Dublaszewski, Elżbieta Górka, Romuald Jakubiak Lech Janka, Bogusław Jejer, Andrzej Kamiński, Marek Konopka, Stanisław Koziński, Marek Kozłowski, Jacek Krzekotowski, Agnieszka Magnuszewska, Dariusz Marchlewski , Jarosław Matałach, Czesław Najmowicz, Andrzej Ochlak, Janusz Pająk, Jacek Różański, Krzysztof Rumiński, Waldemar Szydlik, Mirosław Tchórz, Edward Traskowski, Mirosław Urbanowski, Bogusław Waszkiel, Andrzej Wiergowski, Zbigniew Wytrążek Zdzisław Ziółkowski

Medale za zasługi dla sportu szkolnego

Artur Chojecki wojewoda Warmińsko-Mazurski; Sławomir Sadowski wicewojewoda Warmińsko-Mazurski; Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko- Mazurski kurator oświaty; Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski wicekurator oświaty;

Menadżer roku:

Andrzej Kamiński, Mirosław Urbanowski

Ośrodki Sportu i Rekreacji

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku, Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie

Wyróżnienia

Grażyna Baranowska, Barbara Kornelska, Mariola Pruchniewska, Waldemar Buszan, Lech Kowalczyk, Zdzisław Lewalski, Andrzej Ochlak

Gminy

1. Gmina Grodziczno

2. Gmina Kurzętnik

3. Gmina Nowe Miasto Lubawskie

4. Gmina Biskupiec

5. Gmina Dywity

6. Gmina Wielbark

7. Gmina Działdowo

8. Gmina Dźwierzuty

9. Gmina Płoskinia

10. Gmina Giżycko

Miasta i Gminy

1. Miasto i Gmina Olecko

2. Miasto i Gmina Pisz

3. Miasto i Gmina Morąg

4. Miasto i Gmina Gołdap

5. Miasto i Gmina Węgorzewo

6. Miasto i Gmina Pasłęk

7. Miasto i Gmina Biskupiec

8. Miasto i Gmina Dobre Miasto

9. Miasto i Gmina Pieniężno

10. Miasto i Gmina Nidzica

Miasta

1. Miasto Giżycko

2. Miasto Olsztyn

3. Miasto Ostróda

4. Miasto Bartoszyce

5. Miasto Nowe Miasto Lubawskie

6. Miasto Ełk

7. Miasto Działdowo

8. Miasto Iława

9. Miasto Elbląg

10. Miasto Lidzbark Warmiński

Szkoły Podstawowe/ Igrzyska Dzieci

Gminy

1. Zespół Szkół Kurzętnik

2. Szkoła Podstawowa Wilkasy

3. Zespół Szkół w Nowe Grodziczno

4. Szkoła Podstawowa Mroczno

5. Szkoła Podstawowa Lechowo

6. Szkoła Podstawowa Marzęcice

7. Społeczna Szkoła Podstawowa Tylice

8. Szkoła Podstawowa Zajączkowo

9. Szkoła Podstawowa Tereszewo

10. Szkoła Podstawowa Dywity

Miasta i Gminy

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Pisz

2. Szkoła Podstawowa Nr 3 Olecko

3. Szkoła Podstawowa Nr 1 Olecko

4. Szkoła Podstawowa Nr 3 Gołdap

5. Szkoła Podstawowa Nr 1 Węgorzewo

6. Szkoła Podstawowa Nr 4 Olecko

7. Szkoła Podstawowa Nr 1 Dobre Miasto

8. Szkoła Podstawowa Nr 2 Gołdap

9. Szkoła Podstawowa Pasym

10. Szkoła Podstawowa Nr 4 Pisz

Miasta

1. Szkoła Podstawowa Nr 7 Giżycko

2. Szkoła Podstawowa Nr 4 Giżycko

3. Szkoła Podstawowa Nr 2 Olsztyn

4. Szkoła Podstawowa Nr 2 Iława

5. Szkoła Podstawowa Nr 2 Nowe Miasto Lubawskie

6. Szkoła Podstawowa Nr 7 Bartoszyce

7. Szkoła Podstawowa Nr 4 Kętrzyn

8. Szkoła Podstawowa Nr 1 Ostróda

9. Szkoła Podstawowa Lubawa

10. Szkoła Podstawowa Nr 1 Giżycko

Gimnazja/ Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Gminy

1. Zespół Szkół Nowe Grodziczno

2. Zespół Szkół Kurzętnik

3. Zespół Szkół Mroczno

4. Zespół Szkół Marzęcice

5. Szkoła Podstawowa Wielbark

6. Szkoła Podstawowa Zajączkowo

7. Zespół Szkół Bratian

8. Szkoła Podstawowa Płoskinia

9. Zespół Szkolno- Przedszkolny Dźwierzuty

10. Zespół Szkolno- Przedszkolny Wieliczki

Gimnazja/ Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Miasta i Gminy

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Morąg

2. Szkoła Podstawowa Żabi Róg

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny Orzysz

4. Szkoła Podstawowa Nr 2 Olecko

5. Gimnazjum Węgorzewo

6. Szkoła Podstawowa Nr 5 Gołdap

7. Szkoła Podstawowa Bisztynek

8. Szkoła Podstawowa Nr 1 Pasłęk

9. Szkoła Podstawowa Młynary

10. Szkoła Podstawowa Miłomłyn

Gimnazja/ Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Miasta

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 Olsztyn

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 Giżycko

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 Ostróda

4. Szkoła Podstawowa Nr 311 Olsztyn

5. Szkoła Podstawowa Nr 2 Giżycko

6. Szkoła Podstawowa Nr 1 Iława

7. Szkoła Podstawowa Nr 1 Działdowo

8. Szkoła Podstawowa Nr 4 Giżycko

9. Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie

10. Gimnazjum Nr 3 Elbląg

Szkoły Ponadgimnazjalne/Licealiada

1. I Liceum Ogólnokształcące Giżycko

2. II Liceum Ogólnokształcące Giżycko

3. Zespół Szkół Nr 2 Szczytno

4. I Liceum Ogólnokształcące Olecko

5. Zespół Szkół Lubawa

6. Zespół Szkół Ogólnokształcących Iława

7. Zespół Szkół Zawodowych Kurzętnik

8. Zespół Szkół Nr 1 Szczytno

9. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Nidzica

10. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku Iława

Moje boisko Orlik Igrzyska Dzieci/SP

1. Szkoła Podstawowa Nr 3 Olecko

2. Szkoła Podstawowa Nr 7 Giżycko

3. Szkoła Podstawowa Nr 4 Giżycko

4. Szkoła Podstawowa Nr 1 Pisz

5. Szkoła Podstawowa Nr 7 Bartoszyce

6. Szkoła Podstawowa Nr 3 Bartoszyce

Moje boisko Orlik Igrzyska Młodzieży Szkolnej/GIM

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 Giżycko

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 Ostróda

3. Szkoła Podstawowa Nr 1 Działdowo

4. Zespół Szkół Nr 1 Pisz

5. Szkoła Podstawowa Burkat

6. Szkoła Podstawowa Nr 2 Giżycko

Moje boisko Orlik Licealiada/SPG

1. I Liceum Ogólnokształcące Giżycko

2. II Liceum Ogólnokształcące Giżycko

3. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agroturystyki Giżycko

4. I Liceum Ogólnokształcące Pisz

5. Zespół Szkół Budowlanych Braniewo

6. Liceum Ogólnokształcące Gołdap

Powiaty

1. Powiat giżycki

2. Powiat nowomiejski

3. Powiat olsztyński grodzki

4. Powiat ostródzki

5. Powiat piski

6. Powiat olecki

7. Powiat szczycieński

8. Powiat iławski

9. Powiat działdowski

10. Powiat elbląski grodzki

11. Powiat olsztyński ziemski

12. Powiat bartoszycki

13. Powiat braniewski

14. Powiat kętrzyński

15. Powiat gołdapski

16. Powiat ełcki

17. Powiat elbląski ziemski

18. Powiat węgorzewski

19. Powiat lidzbarski

20. Powiat mrągowski

21. Powiat nidzicki

Źródło: WAMA Sport, red. Foto UW Olsztyn

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *