WYWRÓCONY OPEL W LIPOWIE, PIJANY KIEROWCA UDERZYŁ W DRZEWO W LUBAJNACH

W miniony weekend w powiecie ostródzkim doszło do siedmiu kolizji. Policjanci zatrzymali kierującego w stanie nietrzeźwości oraz kierowcę z aktywnym zakazem kierowania pojazdami.

W sobotę 4 listopada w Lipowie w gminie Ostróda 42-letni kierujący oplem jadąc w kierunku Lubawy nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Podróżował z dwoma pasażerami. Żaden z uczestników tego zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca został ukarany mandatem karnym.

 

W niedzielę 5 listopada na ul. Czarnieckiego w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę seata. W trakcie kontroli okazało się, że 21-letni mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdami. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową, celem przekazania sprawy do sądu.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Lubajny w gminie Ostróda. Funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mężczyzna kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 32-latek posiadał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ze swoje postępowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.Policjanci skontrolowali ogółem 172 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 371 badań stanu trzeźwości, ujawniając jednego nietrzeźwego kierowcę.

(pś), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

1 thought on “WYWRÓCONY OPEL W LIPOWIE, PIJANY KIEROWCA UDERZYŁ W DRZEWO W LUBAJNACH

    John Doe

    (8 listopada 2023 - 21:42)

    Czemu nie ma nic o narodowości sprawców?? No nie zgadniecie kto to….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *