WYSTAWA MALARSTWA KATARZYNY KOPAŃSKIEJ „MOJE MILLEFLEUR” W OSTRÓDZKIM MUZEUM

W sobotę 29 czerwca, o godz. 18:00 w sali wystaw czasowych Muzeum w Ostródzie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kopańskiej pt. „Moje Millefleur”.

Wystawa, która została zaprezentowana w klimatycznych muzealnych salach jest kolejną odsłoną zapoczątkowanego kilka lat temu przez Muzeum w Ostródzie cyklu „Ostródzcy artyści i ich pasje”. Na wernisaż przyszło wielu gości m.in. z-ca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko, która w ciepły sposób przywitała artystkę.

Obrazy prezentowane w Ostródzie przykuwają wzrok zdecydowanymi, intensywnymi i mocnymi kolorami.

Kilka słów o malarce:

Katarzyna Kopańska, urodziła się w Ostródzie i tu dorastała. Wychowywała się wśród obrazów wuja, Piotra Paszkiewicza. Własną artystyczną drogę rozpoczęła pod skrzydłami ostródzianina Adama Feczki. Wykształcenie artystyczne zdobywała w Bydgoszczy i Krakowie. W swojej twórczości od lat nawiązuje do średniowiecznych miniatur i motywów malarskich, ówczesnego sposobu przedstawiania rzeczywistości, do świata wypełnionego mitycznymi stworzeniami z wyobrażeń tamtych ludzi. Postać człowieka wpleciona jest tu i połączona w przedziwny sposób z naturą. Obrazy wypełnione motywami roślinnymi iskrzą się zdecydowanymi, czystymi barwami. Po wystawach w kraju i Europie artystka powróciła do korzeni i Ostródy prezentując swoją twórczość w mieście, w którym wszystko się zaczęło.

Wersję pdf katalogu prac artystki zaprezentowanych na wystawie można pobrać na stronie https://kopanska.pl/.

Wystawę w muzealnych salach ostródzkiego zamku można oglądać do końca sierpnia 2019 roku.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *