WYRZUCIŁA ŚMIECI DO LASU. W WORKACH BYŁ NUMER TELEFONU JEJ CHŁOPAKA. DOSTAŁA 500 ZŁ. MANDATU

Aż 30 leśnych śmieciarzy ukarała od początku roku Straż Leśna z nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Ostatni taki przypadek miał miejsce na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Trzy worki wypełnione po brzegi rozmaitymi odpadami – taki widok w pobliżu wsi Janikowo zauważyli funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

– Postanowiliśmy sprawdzić co było w środku worków i odnaleźliśmy dane z numerem telefonu. Przeprowadziłem rozmowę z mężczyzną, którego numer telefonu znajdował się na kartce – relacjonuje funkcjonariusz Straży Leśnej. – Rozmówca przekazał nam informację że nie ma pojęcia skąd te dane znajdują się przy miejscowości Janikowo. A on jest mieszkańcem innej gminy.

Strażnicy Leśnicy zapowiedzieli, że będą dalej wyjaśniać sprawę i zakończyli rozmowę telefoniczną. Okazało się, że śmieci wyrzuciła… dziewczyna mężczyzny, którego numer telefonu znaleźli Strażnicy Leśni. Kobieta przyznała się do winy. Dostała 500 zł mandatu.

Od początku roku na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Strażnicy Leśni ukarali mandatami już 30 leśnych śmieciarzy.

Adam Pietrzak, RDLP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *