WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ LICEALNYCH W MORĄGU ZA I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Gala IT Szkoły NASK miała miejsce w „Przestrzeni from Facebook” w Warszawie. Podczas uroczystości, która odbyła się 5 października 2018 r., wyróżnienie za I miejsca w województwie warmińsko-mazurskim wśród szkół biorących udział w tym prestiżowym projekcie odebrał w imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych Krzysztof Staszan – szkolny koordynator programu IT Szkoła.

Program IT Szkoła jest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK w partnerstwie z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki i ma za zadanie podwyższanie poziomu kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

W czasie gali zostały zaprezentowane projekty:
1. „Blogerzy, youtuberzy i inni – świat młodych twórców Internetu. Badania NASK”.
2. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna OSE.
3. O cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych technologiach w perspektywie europejskiej

Uroczystość została wzbogacona o warsztaty, które poprowadził Petros Psyllos – Czy sztuczna inteligencja jest lepsza niż naturalna głupota?

IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu. Poziom materiałów jest zróżnicowany.

Projekt IT Szkoła wpisuje się w priorytety MEN – „Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”.

Tekst/Foto: ZSL w Morągu

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *