WYPADKI, RANNI I PIJANI NA DROGACH WARMII I MAZUR W OSTATNI WEEKEND

W trakcie minionego weekendu (22-24.10.2021) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. Byli wzywani do 165 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 35 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W sobotę (23.10.2021r.) przed godz. 13:00 na ul. Żeromskiego w Bartoszycach policjanci patrolujący miasto zauważyli rowerzystę, który jechał chwiejąc się i zataczając. Zatrzymany do kontroli drogowej 58 – latek miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Jego rower trafił pod opiekę osoby przez niego wskazanej. Kolejnego dnia (24.10.2021r.), ci sami policjanci, również około godz. 13:00 na ul. Boh. Warszawy zauważyli tego samego rowerzystę i nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że znowu jechał slalomem. Kontrola zagorzałego rowerzysty ujawniła w jego organizmie 1,9 promila alkoholu.

Mężczyzna będzie musiał przed sądem tłumaczyć swoje zachowanie.

Działdowo

W piątek (22.10.2021r.) na komendę policji w Działdowie zadzwonił uczestnik ruchu drogowego z podejrzeniem, że jadący przed nim kierujący Lancią może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierowca nie trzymał się swojego pasa ruchu i jechał bardzo niepewnie. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd na ulicy Olsztyńskiej w Działdowie i potwierdzili, że był on nietrzeźwy. To 33-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który podczas policyjnej kontroli miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swoją głupotę odpowie przed sądem.

Na pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego, którego zachowanie w znaczny sposób przyczyniło się do zapobieżenia możliwości wystąpienia poważnego niebezpieczeństwa na drodze.

W sobotę (23.10.2021r.) funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na terenie miejscowości Iłowo-Osada kierującego pojazdem marki Mercedes. Kierujący pojazdem 68-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Z kolei w niedzielę (24.10.2021r.) dzielnicowi z komisariatu w Lidzbarku podczas wyjaśniania kolizji drogowej z udziałem dwóch kierujących samochodami ujawnili nietrzeźwego kierowcę Toyoty. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rybno. Kierujący samochodem marki Honda, mieszkaniec gminy Rybno, zajechał drogę kierującemu pojazdem marki Toyota RAV 4 doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów. Funkcjonariusze  sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierujący Hondą był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji mężczyznę ukarano mandatem i punktami karnymi. W przypadku kierującego Toyotą, 41-latka z gminy Lidzbark, badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Lidzbark odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Ełk

8 kierujących będących pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci w weekend. Wśród nich było 4 kierujących samochodami osobowymi, 3 rowerzystów i 1 kierowca ciągnika rolniczego. Nie obyło się bez zdarzeń z ich udziałem.

W piątek (22.10.2021r.) wieczorem oficer dyżurny został poinformowany o tym, że kierujący pojazdem BMW uderzył w zaparkowany pojazd marki Toyota, po czym natychmiast odjechał. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i chwilę później zatrzymali kierującego BMW, który wjechał w ślepą uliczkę i tyłem próbował z niej wyjechać. Po wylegitymowaniu okazało się, że autem kierował 16 -letni chłopiec, który był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, w aucie było jeszcze pięć młodych osób w wieku od 16 do 21 lat.
Nastolatek oświadczył, że samochód, którym jechał jest własnością jego brata, który obecnie przebywa za granicą, a alkohol wziął sobie z domu. Teraz 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Wjechaniem do rowu natomiast zakończyła się jazda 73-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna na terenie gminy Stare Juchy kierował samochodem marki Toyota Corolla mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście jemu, jak i jego pasażerowi, który również był pijany nic się nie stało.
Niechlubnym rekordzistą był natomiast 39-letni mieszkaniec gminy Ełk, który jechał ciągnikiem rolniczym mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Elbląg

W miejscowości Błudowo, patrol Grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki Barton, którym kierował 44-latek. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,62 promila alkoholu w organizmie. Motorower przekazano innej trzeźwej osobie.
W tej samej miejscowości policyjny patrol zatrzymał także bmw kierowane przez 31-latka. Mężczyzna „wydmuchał” wynik 1,30 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że ma on również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami do listopada 2021 roku.

Gołdap

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej doszło w sobotę (23.10.2021r.) przed godz. 13:00 w miejscowości Grabowo w gm. Gołdap. Na parkingu jednego ze sklepów, chwiejąca się na nogach 42-latka wsiadła do vw golfa i chciała odjechać. Na całe szczęście jej nieodpowiedzialne zachowanie zostało zauważone przez inną kobietę, która natychmiast zabrała jej kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę informując o wszystkim policję.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-latka chwilę wcześniej golfem podjechała pod sklep, zrobiła w nim zakupy, po czym chciała odjechać. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że ma ona prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Oprócz utraty prawa jazdy, 42-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie i pochwałę zasługuje postawa kobiety, dzięki której nie doszło do tragedii na drodze. Przypominamy, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Kętrzyn

W piątek (22.10.2021r.) kwadrans przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Mickiewicza zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat.  Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach policyjnych okazało się, że za kierownicą auta siedzi 44-latek, który kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna miał nieco więcej na sumieniu. Mieszkaniec gminy Korsze był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary 1 miesiąca pozbawienia wolności za niealimentację. 44-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do wyznaczonej jednostki penitencjarnej gdzie odbędzie zasądzona karę. Nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę pod działaniem alkoholu i kierowanie autem bez uprawnień.

Iława

Do pierwszej bardzo groźnie wyglądającej sytuacji doszło w sobotę (23.10.2021r.). Funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że  w miejscowości Różanki doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało 20 – latek kierujący vw nie zachował bezpiecznego odstępu za poprzedzającym pojazdem, w wyniku czego doprowadził do tylnego zderzenia z kierującą oplem, który został przemieszczony na samochód osobowy audi będący podczas zmiany kierunku w lewo, który w następstwie uderzenia doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu vw. W wyniku zdarzenia poważnie ranna została pasażerka opla, która pozostała w szpitalu.

 • Po prawej stronie drogi w rowie uszkodzony pojazd, przy nim policjant oraz strażak
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Uszkodzony pojazd
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Uszkodzony przód pojazdu oraz służby ratownicze
  Miejsce zdarzenia drogowego

Tego samego dnia (23.10.2021r.) w Lasecznie policjanci zatrzymali kierującego audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. W związku z powyższym mieszkaniec gminy Iława stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o  punkty karne.
Również w sobotę (23.10.2021r.) w Stradomnie 19 – latka kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzenia była naniesiona na pas ruchu substancja ropopochodna.

W niedzielę (24.10.2021r.) policjanci zostali poinformowani  przez świadka o nieodpowiedzialnym kierującym. Zgłaszający oświadczył, że jedzie niesprawne auto. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zatrzymali opisywany pojazd. Okazało się, że honda ma uszkodzone światła pozycyjne oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz wydali zakaz dalszej jazdy.

Lidzbark Warmiński

W sobotę (23.10.2021r.) oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 51 w okolicach miejscowości Rogóż. Skierowani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Pojazdy poruszały się od miejscowości Rogóż w kierunku Bartoszyc. Na prostym odcinku drogi, 44-letnia kierująca pojazdem marki Ford Ka, widząc przed sobą uskok w remontowanej jezdni, przyhamowała. Jadący bezpośrednio za nią 49-letni kierujący pojazdem marki Citroen C5 nie zdążył już wyhamować i najechał na tył jej pojazdu. Na szczęście nic nikomu się nie stało, powstały tylko szkody w mieniu. Ruch w miejscu zdarzenia na czas pracy służb odbywał się wahadłowo. Pojazdy zostały zabezpieczone we własnym zakresie. 49-letni kierujący powiatu kętrzyńskiego został ukarany mandatem karnym. W obu pojazdach zatrzymano dowody rejestracyjne z uwagi na uszkodzenia.

W niedzielę (24.10.2021r.) na drogach powiatu lidzbarskiego zatrzymano troje kierujących na tzw. „podwójnym gazie”.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 09:35 w Ornecie na ul. Aleja Wojska Polskiego. Policjanci prewencji z Ornety zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Po kontroli drogowej 49-letni mieszkaniec Ornety poszedł pieszo, „wzbogacony” o mandat karny.

Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 20:40 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Poniatowskiego.   Policjanci prewencji z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego kierującego samochodem osobowym marki Volvo S80. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie wykazało, że posiadał 0,36 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie 56-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Do trzeciego zdarzenia doszło o godz. 22:50 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Wiejskiej. Ten sam patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej 36-letnią kierującą skodą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie i co najgorsze z kolejnym badaniem stężenie alkoholu rosło. Kierującej zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie 36-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 • Po prawej stronie 3 pojazdy wzdłuż drogi oraz radiowóz
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Po lewej stronie pojazdy i radiowóz
  Miejsce zdarzenia drogowego

Mrągowo

W piątek (22.10.2021r.) przed godziną 12.00 na ulicy Tartacznej w Pieckach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa sprintera. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na popełnione przestępstwo mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i nie mógł kontynuować jazdy.
Tego samego dnia (22.10.2021r.) po godzinie 23.00 mikołajscy policjanci na ulicy Dąbrowskiego w Mikołajkach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena polo. Kierowca był trzeźwy. Ale po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono,  że nie powinien siedzieć za kierownicą. Obowiązywał go bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ważny do marca 2024 roku.
W sobotę (23.10.2021r.) na trasie Zgon-Stare Kiełbonki doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący Iveco nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierowcą audi. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
Po godzinie 18.00 na ulicy leśna Droga w Mrągowie policjanci zwrócili uwagę na rowerzystę jadącego tzw. szlaczkiem. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jednośladu ma 3,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jazdy już nie kontynuował, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

W niedzielę (24.10.2021r.) w Nowych Bagienicach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw caddy. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono, że siadł za kierownicę wbrew prawomocnej decyzji o cofnięciu uprawnień, wydanej przez Prezydenta Olsztyna.
Po godzinie 16.00 na ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie policjanci zatrzymali kolejnego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował jednośladem mimo, że był pijany, miał bowiem ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Natomiast po godzinie 20.00 na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę bmw, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jechał bowiem z prędkością 116km/h przy ograniczeniu do 50 km/h jaka tam obowiązuje. W konsekwencji za popełnione wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Nidzica

W sobotę (23.10.2021r.) około godz. 8:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Pawliki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki VW, jadąc w kierunku Warszawy wjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie się pojazdu. 42-latek był trzeźwy i jak oświadczył – zasnął za kierownicą. Na szczęście mężczyzna i jego pasażerka nie doznali obrażeń, a cała sytuacja zakończyła się dla sprawcy mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

W sobotę (23.10.2021r.) około godz. 16:30 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby pieszej idącej drogą ekspresową S7. Interweniujący patrol ruchu drogowego potwierdził informację napotykając 37-latka idącego pasem awaryjnym w kierunku Mławy. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie bezpiecznie opuścić ruchliwą drogę nieprzeznaczoną do ruchu pieszych,a za popełnione wykroczenie nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny.

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek (25.10.2021r.) około godz. 10:30 na drodze W545 w pobliżu miejscowości Napiwoda. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca samochodem osobowym marki VW jadąc od strony Nidzicy w kierunku Szczytna, na prostym odcinku drogi uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie wjechała do rowu po przeciwnej stronie jezdni. Kobieta to mieszkanka Nidzicy, jechała sama. W wyniku doznanych obrażeń została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Działdowie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia rozbite auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Nowe Miasto Lubawskie

W piątek (22.10.2021r.) około godz. 18;00 w miejscowości Tylice kierujący pojazdem Alfa Romeo w związku z popełnionym wykroczeniem – przekroczeniem prędkości o 20 km/h nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg za w/w, który trwał około 2 kilometrów. Kierowcy Alfy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 17-letni mieszkaniec gm. Grodziczno był trzeźwy, jednak kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

W nocy z soboty  na niedzielę (23/24.10.2021r.) około godz. 1:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Rekreacyjnej w m. Mszanowo gm. Nowe Miasto Lubawskie w rowie stoi pojazd, a w nim siedzą dwie osoby. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. W samochodzie ujawnili dwóch mężczyzn, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kierujący pojazdem 44 – letni mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem nieco ponad 1 promila. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Kierujący noc spędził w policyjnym areszcie.

Olsztyn

W sobotę (23.10.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Pstrowskiego zatrzymali do kontroli osobową mazdę. Uwagę policjantów przykuł stan techniczny auta – uszkodzona szyba czołowo oraz urwane prawe lusterko. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latka blisko 3,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogólne nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. 29-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia (23.10.2021r.) policjanci na ul. Lubelskiej interweniowali wobec 44-letniego kierującego osobowym renault, który jechał z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu oraz punktów karnych.

Kilka godzin później (23.10.2021r.) funkcjonariusze z olsztyńskiej „drogówki” zatrzymali na DK 16 w pobliżu m. Gietrzwałd osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wybrał się w podróż mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano (25.10.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Jakubowej i Bartąskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni kierujący suzuki najprawdopodobniej na skutek zasłabnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym subaru. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia drogowego.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Ostróda

Niechlubnymi rekordzistami zostali dwaj mężczyźni, gdzie pierwszy z nich w niedzielę (24.10.2021r.) około północy jadąc fordem ul. Przemysłową w Ostródzie został zatrzymany do kontroli drogowej.
W trakcie interwencji okazało się, że znajduje się pod działaniem alkoholu z wynikiem przekraczającym dwa promile tej substancji w wydychanym powietrzu. Skuteczne zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki wzorowej postawie obywatelskiej jednego z mieszkańców miasta, którego uwadze nie umknął podejrzany sposób prowadzenia pojazdu .

W tym samym dniu około godz. 13:00 policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 54-letniego mieszkańca gminy Grunwald, który z wynikiem ponad 3 promili kierował Mercedesem.

W sumie ostródzcy policjanci w trakcie minionego weekendu wyeliminowali z naszych dróg pięciu nietrzeźwych kierujących. Za swoje czyny w/w będą odpowiadali przed sądem.

Pisz

W piątek (22.10.2021r.) przed południem na ul. Warszawskiej w Piszu patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Pojazdem marki Zipp kierował 50-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna ten był trzeźwy. Okazało się jednak, że jechał motorowerem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Taki zakaz obowiązywał kierującego od lipca 2019 roku przez okres trzech lat.

Szczytno

W piątek (22.10.2021r.) około godz. 09:00 uwagę funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Wielbarku zwrócił kierujący pojazdem marki Daewoo, który poruszał się drogą publiczną w okolicach sklepu położonego w miejscowości Kucbork. Styl jazdy kierowcy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu jasne polecenie do zatrzymania się. Okazało się jednak, że mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów drogą leśną został zatrzymany. Mundurowi przebadali 53-letniego mieszkańca gminy Wielbark na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się również, że 53-latek posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do stycznia 2026r.

Również w piątek (22.10.2021r.) tuż przed godziną 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który poruszał się w obrębie sklepu położonego w miejscowości Piasutno w gminie Świętajno. Skierowany na miejsce patrol z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymał do kontroli kierowcę pojazdu marki Alfa Romeo. Okazało się, że za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. 50-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi i wypowiadał się w sposób nielogiczny. Mając świadomość swojego stanu nietrzeźwości, odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym został on zatrzymany, a następnie poddany laboratoryjnemu badaniu krwi, które potwierdzi, jakie stężenie alkoholu posiadał w organizmie.

W sobotę (23.10.2021r.) parę minut po godzinie 14:00 szczycieńscy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Płozy w gminie Szczytno na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z pociągiem towarowym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu wynika, że 32-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. 32-latka zaczęła hamować tuż przez niestrzeżonym przejazdem kolejowym. Wpadła w poślizg i straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzyła w lokomotywę pociągu towarowego relacji Spychowo – Olsztyn. Mercedesem podróżowała również 56-letnia kobieta i 2-letni chłopiec. Pociągiem towarowym zaś 37-letni maszynista, 36-letni kierownik pociągu i 24-letni praktykant. Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-letniej mieszkance gminy Barczewo. Teraz wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • uszkodzony pojazd przy torach oraz służby ratunkowe
  Miejsce zdarzenia drogowego

Tego samego dnia (23.10.2021r.) parę minut przed godziną 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o sprawcy kolizji drogowej, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Na trasie Brajniki – Małszewo miejscowości położonych na terenie gminy Jedwabno, funkcjonariusze „szczycieńskiej” drogówki zatrzymali do kontroli drogowej wskazany w zgłoszeniu pojazd. Za kierownicą Mercedesa siedział 75-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Policjanci skierowali go na badania laboratoryjne, które pozwolą ustalić, jakie stężenie alkoholu posiadał on w organizmie.

Policja Warmińsko-Mazurska

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *