WYPADEK W CZERWONEJ KARCZMIE (GMINA OSTRÓDA). SPRAWCA MIAŁ 3,5 PROMILA

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Czerwona Karczma w Gminie Ostróda.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.10.2018) około godz. 18:00. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzając w jadącą prawidłowo toyotę, którą podróżowały 4 osoby.

W wyniku zderzenia, pasażerka volkswagena w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Pod opiekę medyczną trafiły również dwie osoby z toyoty.

Jak okazało się, 27- letni kierowca volkswagena był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, jednak z uwagi na konieczność udzielenia mu pomocy lekarskiej również pozostał w szpitalu. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę 4,5 roku pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywnę.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *