WYPADEK NA SZOSIE ELBLĄSKIEJ, KOLIZJE I PIJANI KIEROWCY NA DROGACH POWIATU W WEEKEND

Weekend to dla policjantów ostródzkiej drogówki czas wzmożonej pracy. Wolne dni często oznaczają większy ruch na drogach. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym funkcjonariusze prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji drogowych.

Policjanci pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego do którego doszło w sobotę (21.11.2020 r.) około godz. 12:00 na Szosie Elbląskiej. Według wstępnych ustaleń kierujący subaru 32- latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania, na łuku drogi zderzył się czołowo z fiatem. Kierowca fiata z urazami twarzy został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, kierowca subaru znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Prawie 2 promile wykazało również badanie 25- letniego kierowcy hondy, którego w miniony weekend zatrzymali do kontroli policjanci ostródzkiej patrolówki. Ponadto, młody mężczyzna poruszał się autem mimo cofniętych uprawnień.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *