WYNIKI DZISIEJSZEJ AKCJI „ALKOHOL I NARKOTYKI” NA DROGACH WARMII I MAZUR

Nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Dlatego też warmińsko-mazurska drogówka dzisiaj rano przeprowadziła działania „Alkohol i narkotyki”. Mają one na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego właśnie takich kierujących, a tym samym ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są środki odurzające. Tylko w ciągu 3 godzin warmińsko-mazurscy policjanci przebadali 5885 kierujących, 12 było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem narkotyków.

Ostróda
Policjanci z ostródzkiej drogówki dołączyli do wojewódzkiej akcji i przeprowadzili na terenie powiatu ostródzkiego działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Przez zaledwie kilka godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierowców. W tym czasie zatrzymali jedną kobietę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad promil tej substancji. Kobieta straciła już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.W ręce funkcjonariuszy trafiło również dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko nie posiadając do tego uprawnień. Obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

Nowe Miasto Lub.

Dzisiejsze działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin rannych. Mundurowi przebadali 388 kierujących. W tego typu działaniach sprawdzają się będące na wyposażeniu policyjnych patroli urządzenia „AlcoBlow”, dzięki którym w ciągu kilku sekund można potwierdzić, czy prowadząca pojazd osoba znajduje się pod wpływem alkoholu. Niestety nie wszyscy okazali się trzeźwi. O godziny 5.30 w Montowie policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy  kierującego osobową madą, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu w mając w organizmie niespełna pół promila.

Policyjne działania takie jak „Trzeźwy poranek” czy „Alkohol i narkotyki” mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Olsztyn

Dziś w godzinach porannych w rejonie dużych zakładów pracy zlokalizowanych w Dobrym Mieście i Biskupcu można było zauważyć wzmożoną liczbę patroli ruchu drogowego. Taka sytuacja związana była z prowadzonymi przez olsztyńską policję działaniami „Alkohol i narkotyki”. W trakcie trwających kilka godzin działań policjanci skontrolowali 811 kierujących. Spośród skontrolowanych kierowców znalazł się też taki, który lekceważąc przepisy ruchu drogowego wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Będąc w takim stanie młody mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, to na dodatek jechał do dobromiejskiego zakładu pracy, gdzie chciał podjąć czynności służbowe.

Węgorzewo

Mundurowi skontrolowali 154 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Efekt działań bardzo cieszy policjantów i to, że wszyscy skontrolowani wykazali się dużą odpowiedzialnością wsiadając za kierownicę samochodu.

Poza kontrolą trzeźwości policjanci zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, prawidłowe przewożenie dzieci.

Takie działania węgorzewscy policjanci przeprowadzają regularnie, pozwalają one wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców i tym samym znacznie poprawić stan bezpieczeństwa na drogach.

Bartoszyce

Policjanci z bartoszyckiej drogówki w ciągu poranka skontrolowali 353 kierujących. Niestety jeden z nich był pijany. Policjanci na ul. Kętrzyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Za kierownicą siedział 33-latek z Bartoszyc. Po sprawdzeniu trzeźwości mężczyzny okazało się, że w jego organizmie był ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latka.

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *