WYGRALI AUKCJĘ WOŚP – ZWIEDZALI MAZURY Z KSIĘDZEM WOJCIECHEM PŁOSZKIEM

Podczas tegorocznego 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ostródzkim Sztabie WOŚP można było wylicytować „Dzień z Księdzem” czyli  dzień z Wojciechem Płoszkiem – proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. Podczas takiego dnia dwie osoby mogły zwiedzić Mazury, poznając mazurskie dziedzictwo i historię, mając za przewodnika pasjonata historii ks. Wojciecha Płoszka.

Szczęśliwym wygranym licytacji był Jarosław z Wałbrzycha, który w środę 17 lipca wyruszył poznawać Mazury. Trasa wiodła przez Pasym – najstarszy kościół ewangelicki na Mazurach oraz Szczytno i obchodzący w tym roku 300 lat miejscowy kościół, którego historię opowiedział ks. Adrian Lazar.

Innym odwiedzonym miejscem było Wojnowo, gdzie znajduje się muzeum Staroobrzędowców, jak również piękna prawosławna cerkiew. Pan Jarosław poznał także Gałkowo, dwór spod Sztynortu oraz izbę pamięci hrabiny von Donhoff i rodziny von Lehndorff. Tam też wspólnie zjedzono wspaniały posiłek w miejscowej restauracji.

Jednym z przystanków wycieczki było Muzeum Mikołaja Kajki w Ogórku oraz Muzeum Reformacji w Mikołajkach. Tam spotkano się z ks. Bogusławem Juroszkiem, który opowiedział o przepięknym neoklasycystycznym kościele parafialnym oraz pokazał parafię wraz z domem opieki „Arka”. Zwieńczeniem wycieczki był zaś przepiękny wiejski, barokowy kościół w Sorkwitach, po którym oprowadził i uraczył świetnymi opowieściami proboszcz ks. Krzysztof Mutschmann. W Sorkwitach zwiedzono też piękny ośrodek parafialny, który co roku gości setki turystów.

W 2020 roku kolejna licytacja „Dnia z Księdzem”. Jeśli chcesz poznać piękne Mazury i ciekawych ludzi, ta akcja jest dla Ciebie właśnie! Można czynić dobro, pomagać chorym dzieciakom a przy okazji dobrze się bawić i tworzyć nowe więzi i przyjaźnie. Bądźmy otwarci, ciekawi świata, pomagajmy sobie nawzajem i czyńmy dobro! WOŚP i Mazury rządzą! Wasz ksiądz – przewodnik czeka na Was za rok! Siema!

Serdecznie na nią zapraszamy w imieniu ks. Wojciecha Płoszka!!!

Źródło: Ewangelicy w Ostródzie

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *