ZOSTANIE TYLKO WIATR – ISLANDIA NIEOCZYWISTA – SPOTKANIE W MBP W OSTRÓDZIE

W czwartek 16 stycznia zapraszamy na godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Bereniką Lenard i Piotrem Mikołajczakiem – autorami książek o Islandii: „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”i „Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii”.
BERENIKA LENARD – ur. 1986
współzałożycielka strony Icestory.pl oraz współautorka reportażu „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” (wyd. Otwarte) oraz „Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii” (wyd. Czarne). Pochodzi z Beskidu Niskiego. W 2015 roku nominowana do nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania, jej tekst został opublikowany w antologii „Obiecaj”. W 2019 roku zaczęła współpracę z czasopismem „Kontynenty”. Zawodowo związana z islandzką branżą turystyczną. Jest menadżerem polskiego rynku w firmie Guide to Iceland z Reykjaviku. Od 2020 roku mieszka w Polsce, w Gorlicach.

PIOTR MIKOŁAJCZAK – ur. 1983
współzałożyciel strony Icestory.pl oraz współautor reportażu „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” (wyd. Otwarte) oraz „Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii” (wyd. Czarne). Publikował w polskiej prasie m.in. w Angorze i Kontynentach oraz na polskich i islandzkich portalach internetowych. Od lipca 2019 roku jest licencjonowanym pilotem wycieczek oraz właścicielem firmy IceStory oferującej nieszablonowe wyjazdy na północ Europy. Po przeprowadzce z Norwegii na Islandię zamieszkał w Reykjaviku. W przygotowaniu jest jego autorska książką o polskiej emigracji w Norwegii. Od 2020 roku mieszka w Polsce, w Gorlicach.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w ostródzkim zamku. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *