XXVIII OSTRÓDZKIE DNI MORZA

W sobotę 29 czerwca od godziny 10:00 do 23:00 będą odbywać się XXVIII Ostródzkie Dni Morza.

XXVIII Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się od godz. 10.00 regatami na Jeziorze Drwęckim. Od godziny 12:00 na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego rozpocznie się piknik rodziny, w ramach którego rodzice z dziećmi będą mogli spędzić miło czas na grach, zabawach i konkursach. W godzinach wieczornych, na akwenie Jeziora Drwęckiego będzie można obserwować paradę jednostek pływających zakończoną pokazem laserów i sztucznych ogni oraz koncerty szantowe i rozrywkowe (wystąpią: Orkiestra Miejska, zespół Atlantyda oraz Orkiestra Samanta).
Po koncertach odbędzie się wspomniany wcześniej pokaz laserów oraz fajerwerków.

Organizatorzy Dni Morza postanowili nawiązać do tych chlubnych tradycji ogłosić konkurs na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę” podczas „XVIII Ostródzkich Dni Morza”. Zachęcamy wszystkich posiadaczy jednostek pływających do udziału w konkursie. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu szantowego na molo w niedzielę dnia następnego ok. godz. 15.00.

PROGRAM XXVIII OSTRÓDZKICH DNI MORZA:

Sobota 29 czerwca – Bulwar Europejski, Molo i Jezioro Drwęckie

9:00 – Regaty Żeglarskie – przytań KŻ Morliny
12:00 – Piknik Rodzinny – nabrzeże Bulwaru Europejskiego
18:00 – koncerty na molo
– Orkiestra Miejska
– Atlantyda
– Orkiestra Samanta
22:40 – parada jachtów, pokaz laserów i fajerwerków

Niedziela 3 czerwca – molo

15.00 – koncert szantowy zespołu Akustik, wręczenie nagród w konkursie na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”.

Dlaczego Dni Morza na Mazurach ?!!!! Dlatego, że Ostróda posiada bezpośrednie połączenie z morzem poprzez słynny Kanał Ostródzko-Elbląski. Rozpoczęciu sezonu wakacyjnego w naszym mieście tradycyjnie towarzyszy największa impreza żeglarska – Ostródzkie Dni Morza. W tym roku odbędą się 29 czerwca już po raz XXVIII, tradycyjnie już na Jeziorze Drwęckim oraz przylegającym bulwarze, zwanym od bieżącego roku – Bulwarem Europejskim.

Dni Morza w Ostródzie mają swoją długą historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki Żeglugi odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *