XXI KAZIUKI WILEŃSKIE W OSTRÓDZIE

Kiedy:
17 Luty 2019@13:15 – 19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-02-17T13:15:00+01:00
2019-02-17T19:00:00+01:00
Koszty:
Bez opłat
XXI KAZIUKI WILEŃSKIE W OSTRÓDZIE

Już po raz dwudziesty pierwszy w Ostródzie z okazji imienin Kazimierza odbędą się Ostródzkie Kaziuki Wileńskie.

Obchody rozpoczną się w niedzielę, 17 lutego 2019 r., symbolicznym zapaleniem zniczy przed tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu, w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Tradycja corocznego świętowania Ostródzkich Kaziuków Wileńskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy coroczna bardzo wysoka frekwencja mieszkańców miasta i powiatu ostródzkiego.

Zgromadzeni wezmą udział w intencjonalnej mszy świętej, po której przemaszerują ulicami miasta do hali sportowo-widowiskowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie będą miały miejsce główne Kaziukowe uroczystości. Orszakowi będzie przewodził jadący na koniu Święty Kazimierz – Patron Polski i Litwy, powóz konny oraz poczet sztandarowy.
W hali OCSiR na gości będzie czekał Jarmark Kaziukowy z degustacją potraw wileńskich, ze stoiskami z Wilna, z palmami wileńskimi oraz garncarką z Glincyszek. Tu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby rękodzieła. Uroczystość uświetnią występy Zespołu Pieśni i Tańca „Ojcowizna” oraz Grupy Wokalnej Zespołu „Wilenka”. Część artystyczną poprowadzi znany duet: Ciotka Franukowa i Wincuk, w których od tylu lat wcielają się Anna Adamowicz i Dominik Kuziniewicz.

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *