XV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie Gmina Ostróda

XV MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA W KRAPLEWIE W GMINIE OSTRÓDA

Zapraszamy na jedno z najsmaczniejszych wydarzeń roku – XV Mazurski Dzień Ziemniaka, który odbędzie się w Dworze Kraplewo w Kraplewie w niedzielę, 24 września. To nie tylko okazja do degustacji przysmaków, ale także wyjątkowa okazja, by spędzić niedzielę w gronie przyjaciół i rodziny w Gminie Ostróda.

XV Mazurski Dzień Ziemniaka – Gotowanie „na żywo”, degustacje i kiermasz lokalnej żywności!
Co czeka na Was podczas tego popołudnia?
  • Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ziemniaka: To główna atrakcja naszego wydarzenia. Sołectwa z Gminy Ostróda oraz koła będą rywalizować o tytuł mistrza w przygotowywaniu potraw z ziemniaka. Kto stworzy najsmaczniejsze danie? Przekonamy się!
  • Koncerty: W programie XV Mazurskiego Dnia Ziemniaka nie zabraknie wspaniałych koncertów. Formacja QUEST oraz Psie baby zapewnią nam niezapomniane muzyczne przeżycia.
  • Oprawa Artystyczna: Zespoły wokalne z GCK-B Samborowo, takie jak Zespół „Piątka z Plusem” oraz Dziecięcy Zespół Folkowy „Po Burzy”, zadba o oprawę artystyczną i dostarczy nam niezapomnianych emocji.
  • Wystawa Rękodzieła i Produktów Regionalnych: Jeśli jesteście miłośnikami wyrobów rękodzielniczych i lokalnych produktów, to będziecie zachwyceni naszą wystawą. To doskonała okazja, by znaleźć unikalne pamiątki i smakołyki.
  • Bezpłatne Degustacje: To prawdziwy raj dla smakoszy! Będziecie mieli okazję spróbować różnorodnych potraw z ziemniaka, a wszystko to zupełnie za darmo!
To nie wszystko! XV Mazurski Dzień Ziemniaka jest realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego 2023 r.”.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE! XV MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA DWÓR KRAPLEWO! Start o godzinie 13:30!
XV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie Gmina Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *