MUSICAL „PORA JEZIORA” W FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ W OLSZTYNIE

Kiedy:
26 lipiec 2022@19:30 – 20:45 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-07-26T19:30:00+02:00
2022-07-26T20:45:00+02:00
Gdzie:
Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
MUSICAL "PORA JEZIORA" W FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ W OLSZTYNIE @ Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na dwa wyjątkowe wakacyjne wydarzenie. Proponujemy Państwu barwny musical w disneyowskim stylu, inspirowany Warmią.

 

Musical „PORA JEZIORA” – inspirowane warmińskimi legendami widowisko dla całej rodziny:
26-30 lipca, Filharmonia Warmińsko-Mazurska
„Pora Jeziora” to spektakl musicalowy inspirowany tradycją i kulturą Warmii i Mazur. Poruszająca w swej prostocie historia o miłości, dobroci serca i poświęceniu, niesie uniwersalne wartości, a element baśniowości dodatkowo je podkreśla i ubarwia. W pełnych rozmachu scenach ukazano tańce rusałek czy poszukiwanie magicznego ziela. Przedstawiono między innymi mitycznego Króla Sielaw, psotnego kłobuka oraz noszącą symboliczne imiona parę: Ojca Mazura i Matkę Warmię.
Wśród twórców musicalu znaleźli się: Tomasz Szymuś (muzyka), Iwona Pavlović (choreografia), Ałbena Grabowska (libretto)

Zetknięcie lokalnego folkloru z disneyowskimi wręcz melodiami sprawia, że  „Pora Jeziora” skierowana jest do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. Musical napisany na specjalne zamówienie i stworzony od początku do końca przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską to znakomita okazja, by całą rodziną dać się porwać w baśniowy świat i poznać kulturę warmińskiej ziemi.

Bilety do nabycia na stronie www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl oraz w kasie Filharmonii (pon-pt godz. 10-17 oraz godzinę przed każdym koncertem)
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.filharmonia.olsztyn.pl

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *