WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ NA ZAMKU W OSTRÓDZIE

26 października w sali reprezentacyjnej Zamku w Ostródzie odbył się XI Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewamy Panu”.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z terenu Warmii i Mazur, a zorganizowany został przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, pod patronatem Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego.

W konkursie wzięło udział 65 uczestników – 4 solistów i 11 zespołów.Na początku wszystkich artystów oraz przybyłych gości przywitał Tomasz Brzeski Dyrektor ZPSWR w Ostródzie, a modlitwą wszystkich uczestników konkursu objął oj. Robert Twardokus, proboszcz parafii p.w. Świętego Franciszka w Ostródzie.
Na scenie zaprezentowały się następujące ośrodki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu, Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Ostródzie, Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Działdowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

Spośród wszystkich artystów jury wyłoniło następujących zwycięzców:W KATEGORII SOLISTA:

 1. miejsce – Bartosz Wodzyński – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie,
 2. miejsce – Sandra Kubińska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu,
 3. miejsce – Klaudia Lewandowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim.

W KATEGORII ZESPÓŁ:

 1. miejsce – Amelia, Helenka, Andżelika, Lena, Mikołaj, Wiesia i Amelia – Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie,
 2. miejsce – Teraz My – Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Działdowie
 3. miejsce – Małgorzata, Kacper, Mateusz, Kacper, Wiktoria, Magdalena, Ewa – Szkoła Podstawowa nr 8 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie,
 • Wyróżnienie – Maksymilian, Michał, Korneliusz, Alicja, Zuzanna, Ksawery – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Ostródzie,
 • Wyróżnienie – Amelia, Antosia, Karolina, Maciek i Olek – Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

NAGRODY DODATKOWE:

 • Grand Prix – Paulina Sawicka – Szkoła Branżowa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie,
 • Nagroda specjalna (osobowość sceniczna) – Julia Neumann – Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
 • Nagroda specjalna (pewność siebie na scenie) – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim.
Podczas obrad Jury, wszyscy mogli wziąć udział we wspólnej zabawie i śpiewie, którą poprowadziły uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie pod opieką p. Aleksandry Góralskiej-Marszelewskiej. Można było także skosztować pysznych wypieków, przygotowanych przez uczniów Szkoły branżowej z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.
Źródło: powiat Ostródzki, tekst/zdjęcia: Anna Grala

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *