WIZYTA UCZNIÓW Z TYROWA W OSTRÓDZKIEJ KOMENDZIE

Uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Tyrowie mieli okazję odbyć nietypową lekcję. Dzielnicowy z tamtejszego rejonu oprowadził ich po komendzie w której pracuje i opowiedział młodzieży o swojej pracy.

 

Spotkania z dziećmi i młodzieżą to doskonała okazja to rozmawiania z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu.

W miniony piątek (21.02) w ramach projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte Jednostki Policji” Komendę Powiatową Policji w Ostródzie odwiedzili uczniowie 6 klasy Szkoły Podstawowej w Tyrowie.

Młodzież spotkała się ze swoim dzielnicowym, który opowiedział im o swojej pracy. Funkcjonariusz przybliżył uczniom również jak wygląda rekrutacja do służby w Policji, na czym polegają poszczególne jej etapy i jakie wymagania należy spełnić aby pracować w mundurze.

Podczas wizyty nie zabrakło również rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w codziennym życiu.

„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte Jednostki Policji”

Ostródzcy policjanci ogromny nacisk kładą na akcje profilaktyczne mające na celu przypominanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadamianie o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte Jednostki Policji”- to policyjny projekt, w ramach którego ostródzcy policjanci często goszczą przedszkolaków i uczniów w swojej komendzie.

Podczas takich spotkań dzieci dowiadują się, na czym polega praca policjantów w różnych wydziałach. Mają okazję zobaczyć m.in., jak wygląda tzw. „dyżurka”, na czym polega praca technika kryminalistyki i na własne oczy przekonać się, czym jest daktyloskopia. Ogromną frajdą dla najmłodszych jest pokaz policyjnego sprzętu: radiowozów, łodzi, motocykli. Dzieci mogą przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze i usiąść za kierownicą czy sterem danego pojazdu.

Oprócz atrakcji, policjanci przez cały czas prowadzą pogadanki, w czasie których omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz informacji, jak prawidłowo poruszać się w drodze do i ze szkoły, dzieci dowiadują się, jak zachowywać się w przypadku zagubienia się, ataku zwierzęcia czy w sytuacji, gdy zaczepia je ktoś obcy.

Źródło: KPP Ostróda

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *