WIGILIA W INTERNACIE EKONOMIKA

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek…Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”.

Tymi słowami 20 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza, na której pojawili się goście – ksiądz Proboszcz Parafii NPNMP,

 

Dyrektorzy ZSZ im. S. Petöfi, nauczyciele religii, kierownik internatu oraz młodzież i wszyscy wychowawcy.

Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe niosło ze sobą ważne przesłanie, że Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas, że sam Bóg zesłał na ziemię syna Swego, aby był wśród ludzi i blisko nich.

Kierownik Internatu i Dyrektor szkoły złożyli wszystkim zebranym życzenia zdrowia, spokoju i przekazali serdecznie pozdrowienia dla rodziców. Ksiądz przytoczył Słowo Boże, pobłogosławił opłatki i zaprosił do podzielenia się i wspólnego spożycia wieczerzy.

Uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania kolęd. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców. Występ młodzieży prowadziła wychowawczyni Alicja Sposób, natomiast nad scenografią pracowała Agnieszka Odolińska.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu składają życzenia zdrowia, spokoju, nadziei oraz ciepła rodzinnego. Niech w naszych domach króluje zgoda, radość i dostatek, a Nowy Rok niech będzie czasem pokoju.

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *