WIEWIÓR WITEK ROŚNIE JAK NAD DROŻDŻACH DZIĘKI TROSKLIWEJ OPIECE LEŚNIKÓW Z NAPROMKA

Na początku maja do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku trafiła maleńka wiewiórka, która została znaleziona w Olsztynie, niedaleko stadionu pod drzewem.

Prawdopodobnie wypadła z gniazda. Pani, która ją znalazła przekazała, że nie widziała miejsca skąd młode mogło wypaść. Zabrała je ze względu na wałęsające się psy i koty i przekazała leśnikom z Napromka.

Maleńki wiewiór otrzymał imię Witek i został otoczony troskliwą opieką. Na filmie widać jak leśniczy Lech Serwotka karmi Witka mlekiem ze strzykawki. Życzymy maleńkiemu wiewiórowi, aby szybko wyzdrowiał i wrócił do swojego naturalnego środowiska. Leśnikom z Napromka dziękujemy za opiekę nad małym rudzielcem.

Losy Witka możecie śledzić tutaj: https://www.facebook.com/laswszkatulce/

Przypominamy jednak, aby bez ważnego powodu nie zabierać młodych zwierząt z lasów czy parków. Nie każdy maluch, który jest bez opieki potrzebuje naszej pomocy. Większość zwierzęcych mam pozostawia swoje dzieci na czas poszukiwania pożywienia lub z innych powodów. Możecie o tym przeczytać tutaj: NIE BĄDŹ LEŚNYM KIDNAPEREM – NIE ZABIERAJ MŁODYCH ZWIERZĄT Z LASU!

Źródło: Las w Szkatułce, Lasy Państwowe, zdjęcia i film: Tomasz Kowalewski

 

 

http://

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *