WIECZORNE ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW NA DK16 W OKOLICY LUBAJN

Kilkanaście minut po godzinie 20:00, 5 grudnia dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego przyjął zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z drogą wojewódzką.

Wypadek miał miejsce w okolicy miejscowości Lubajny. Z informacji wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w których znajdowały się osoby ranne.

Do akcji z ostródzkiej jednostki wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz dyspozycję wyjazdu otrzymała jednostka OSP Stare Jabłonki. Sytuacja na miejscu zdarzenia okazała się bardzo poważna.

W jednym z samochodów znajdowały się dwie ciężko ranne kobiety, a nieopodal samochodu pod opieką świadków leżał mężczyzna. Jedna z poszkodowanych była nieprzytomna. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi, natychmiast wydobyli obie poszkodowane. W pewnym momencie druga kobieta zaczęła również tracić przytomność. Trójka rannych została przeniesiona do trzech karetek pogotowia, którymi przewieziono ich do szpitala.

Kierowca drugiego samochodu nie odniósł obrażeń, nie wymagał hospitalizacji. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazdy pod względem pożarowym. Teren akcji zabezpieczała policja. Utrudnienia na tym odcinku DK 16 trwały blisko dwie godziny.

W wypadku brały także udział 2 podróżujące w samochodach psy, z których niestety jeden nie przeżył, a drugim zaopiekowało się schronisko w Lubajnach

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. ogn. Paweł Wroszkowski

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *