WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA EWY SYLWII CHEŁCHOWSKIEJ ZATYTUŁOWANEJ „BO W OCZACH DUSZA MIESZKA”

Wczoraj w czwartek 20 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbył się wernisaż wystawy  malarstwa Ewy Sylwii Chełchowskiej. 

Bardzo miłe wydarzenie, pomimo niedogodności związanych z reżimem sanitarnym – daliśmy radę:)

Po krótkiej rozmowie na zamkowym dziedzińcu Pani Ewa towarzyszyła gościom przybyłym na wernisaż podczas oglądania wystawy.

W wydarzeniu wziął udział Sekretarz Miasta – Pan Arkadiusz Kubalewski, który złożył Pani Ewie gratulacje w imieniu Burmistrza Miasta oraz własnym.

Wszystkim uczestnikom wernisażu serdecznie dziękujemy.
Do oglądania wystawy zapraszamy w godzinach pracy biblioteki do połowy września.

Ewa Chełchowska o sobie:

Pierwsze lata życia spędziłam w malutkiej, podostródzkiej wiosce na skraju lasu, nad samym brzegiem jeziora o nazwie Warlity Wielkie. Byłam tam szczęśliwym dzieckiem chłonącym piękno natury. Nawet nie pamiętam od kiedy chciałam rysować i malować. To pragnienie było we mnie od zawsze, a piękno otaczającej mnie przyrody inspirowało do tworzenia dzieł na papierze.
Będąc w wieku szkolnym marzyłam o edukacji na Akademii Sztuk Pięknych.
Dorosłe życie jednak weryfikuje nasze plany. Praca i obowiązki na długie lata odciągnęły mnie od sztuki. Dopiero niedawno powróciłam do rysunku. Zafascynowany mnie portrety i ludzkie twarze. Tak wiele można wyczytać z oczu, zajrzeć w duszę.
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku , ukończyłam dwie specjalizacje. Projektowanie Reklamy oraz Promocję Regionu i Dóbr Kultury. Miłość do przyrody skłoniła mnie do ukończenia również studiów na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim specjalizacja Urządzanie i Pielęgnacja Terenów Zieleni.
Udało mi się spotkać na swej drodze cudownych artystów Wojtka Domińczaka, założyciela warszawskiej szkoły rysunku Domin, oraz Grzegorza Wróbla jednego z najlepszych akwarelistów w Polsce. To oni zainspirowali mnie do pracy nad swoim warsztatem.
W wolnych chwilach zajmowałam się tworzeniem sztuki użytkowej. Torby ręcznie malowane, oraz biżuteria typu sutasz. Od dwóch lat zajmuję się też sztuką tworzenia tatuażu artystycznego.
Dopiero jednak w 2019r stres związany z pobytem w szpitalu spowodował rozkwit mojej twórczości artystycznej. Ta pasja była potrzebą serca, ukojeniem. To Miłość mojego życia.
Zapraszam serdecznie Państwa na moją wystawę zatytułowaną. „BO W OCZACH DUSZA MIESZKA”

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *