WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ALI PISARSKIEJ W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

We wtorek 28 maja w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ali Pisarskiej z Ostródy. Poprowadziła go Anna Rutkiewicz.

Alfreda Pisarska jest z zawodu pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Jej pseudonim artystyczny to Ala Pisarska i właśnie jako Alę Pisarską zna ją większość osób.

Jest malarką, pisarką i poetką mieszkająca i tworzącą od wielu lat w Ostródzie. Jej obrazy wiszą m. in. w galerii w Kaliningradzie. Już w dzieciństwie malarka wykazywała duży talent artystyczny – choć wtedy jej ojciec ukierunkowywał ją do gry na skrzypcach. Podczas spotkania goście mogli dowiedzieć się także, co wydarzyło się takiego w życiu Ali Pisarskiej, że malarstwo stało się jej wielką i najważniejszą pasją.

Wśród przybyłych gości znaleźli się przyjaciele, sympatycy, rodzina miłośnicy kultury oraz wiceburmistrz Agnieszka Majewska- Pawełko, która zabrała głos i wręczyła artystce kwiaty.

Wystawę można oglądać w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie do 19 czerwca.

Wernisaż i wystawa prac Ali Pisarskiej to kolejne wydarzenie, biblioteka realizuje ze stowarzyszeniem ARS et LIBER.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *