WERNISAŻ WYSTAWY OSTRÓDZIANINA KRZYSZTOFA IWINA W GALERII AMFITEATRU

Wczoraj, 9 lipca, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Iwina, którą możemy oglądać do końca sierpnia w Galerii ostródzkiego amfiteatru.

Krzysztof Iwin to artysta pochodzący z Ostródy. To jego trzecia wystawa w rodzinnym mieście. Jego obrazy są bardzo charakterystyczne. Oprócz malarstwa tworzył on przez chwilę wspólnie z jeszcze jedną osobą instalacje przestrzenne ze złomu, jednak był to jak na razie epizod w jego działalności artystycznej. Jedną z takich instalacji możemy zobaczyć na wystawie.

Obrazy Krzysztofa Iwina często inspirowane są otaczającą nas rzeczywistością i nawiązują do aktualnych wydarzeń. Na wystawie możemy zobaczyć dzieła, które opowiadają o życiu w czasie epidemii lub przedstawiające konkretne problemy ludzkie i społeczne. Niektóre z obrazów przypominały nam piękne, bajkowe ilustracje do książek dla dzieci, ale są też takie z dużą dawką czarnego humoru lub przedstawiające trudną rzeczywistość.

Jak zauważyliśmy podczas oglądania wystawy częstym motywem w malarstwie Krzysztofa Iwina są koty. Zapytany przez nas o ten fakt artysta powiedział, że przez 16 lat miał kota o imieniu Homek i do teraz czuje sentyment.

Poza prezentacją swoich dzieł malarz zaprasza także do ich zakupu. Wystawę możemy oglądać do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00.

Kilka słów o autorze:

Krzysztof Iwin – absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował w II Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego a wcześniej w I Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz prof. Andrzeja Pniewskiego. Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił w 2003 r. wyróżnieniem. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką od 31 lat, 3 miesięcy i 8 dni. Efekty jego twórczości gromadzą kolekcjonerzy w kraju i za granicą.

link do strony: https://iwin.art.pl/

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy! Naprawdę warto!

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *