WEEKEND W POWIECIE: PIJANI KIEROWCY W TURZNICY, FRYGNOWIE, OSTRÓDZIE. WYPADEK W ZAWADACH MAŁYCH

Miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego nie należał do najspokojnieszych. Nie zabrakło nietrzeźwych kierowców, doszło także m.in. do wypadku drogowego w Zawadach Małych.

W piątek (04.11.2022r.) w miejscowości Frygnowo, gm. Grunwald, patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 44-latka, który kierował pojazdem marki renault będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania przedmiotowym autem. Pojazd przekazano wskazanej osobie. Kierującego zwolniono po wykonaniu czynności.

Również w piątek w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki mazda. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że 56-latka kierowała w stanie nietrzeźwości. Kobieta odmówiła jednak badania na zawartość alkoholu. W takiej sytuacji pobrano od niej krew do zbadania stężenia alkoholu w jej organizmie. W przypadku potwierdzenia się przypuszczeń policjantów, kierująca usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Po wykonaniu czynności w/w zwolniono.

W sobotę (05.11.2022r.) w Ostródzie na jednym z parkingów 26-letni mężczyzna kierował swoim pojazdem marki skoda będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania przedmiotowym pojazdem.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego minionego weekendu doszło w sobotę (05.11.2022r.) w miejscowości Zawady Małe w gminie Ostróda, gdzie 61-letni kierujący pojazdem marki volkswagen jadąc w kierunku Olsztyna nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z pojazdem marki dacia jadącym w kierunku Ostródy. 61-letnia kierująca dacią z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zdarzenie będzie analizowane w ramach policyjnego dochodzenia, w trakcie którego zostaną sprawdzone wszystkie okoliczności mające wpływ na jego zaistnienie. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Na gorąco o tym zdarzeniu informowaliśmy Was tutaj: WYPADEK NA DK16 W ZAWADACH MAŁYCH. DROGA ZABLOKOWANA, 2 OSOBY RANNE

Również w sobotę w miejscowości Turznica na terenie gminy Ostróda, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki ford, pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Po zakończonych czynnościach mężczyznę zwolniono.

Tego samego dnia w Ostródzie na ul. 11 listopada patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 23-letnią kobietę, która kierowała pojazdem marki opel będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie wskazanej będącej na miejscu.

W niedzielę (06.11.2022r.) w Ostródzie na ul. Sosnkowskiego, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego rowerzystę, który kierował swoim jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na mężczyznę nałożono mandat karny wysokości 2500 złotych

Również w niedzielę w Ostródzie na ul. Mickiewicza 28-letni kierujący pojazdem osobowym marki audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu osobowego marki kia, w wyniku czego najechał na jego tył powodując uszkodzenia. W trakcie czynności ustalono, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W chwili zdarzenia jego uczestnicy byli trzeźwi.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *