ŚWIĄTECZNE WARSZTATY ROBIENIA BOMBEK W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

W sobotę 24 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych.

Zajęcia były częścią Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w tym samym czasie odbywał się w ostródzkim zamku.

Tym razem robiono bombki. Najmłodsi samodzielnie lub pod okiem opiekunów ozdabiali swoje dzieła cekinami, brokatem, bibułą, wstążeczkami i innymi świątecznymi dodatkami tworząc to co im serca dyktowały.

Dorośli i młodzież pod czujnym okiem pomocnych i sympatycznych pań bibliotekarek poznawali tajniki ozdabiania bombek styropianowych wstążeczkami i techniką kanzashi lub bardziej naturalnymi dodatkami. Powstawały prawdziwe, niepowtarzalne, małe dzieła sztuki, które zapewne będą zdobić niejedną choinkę podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Frekwencja dopisała i czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej była cały czas pełna rękodzielników podczas warsztatów. Ci, którzy wcześniej skończyli swoje bombki mogli wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywał się w sali koncertowej ostródzkiego zamku.

Naszą foto- i video relację z Jarmarku znajdziecie tutaj: Cuda, cudeńka na Jarmarku Bożonarodzeniowym w ostródzkim zamku

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *