Advertisement

WAKACJE W TYM ROKU ROZPOCZNĄ SIĘ WCZEŚNIEJ – W ŚRODĘ 19 CZERWCA!

W tym roku szkolnym oczekiwane przez wielu uczniów wakacje rozpoczną się wcześniej!

Rok szkolny miał się skończyć w piątek 21 czerwca. Jednak dzień wcześniej, w czwartek obchodzimy święto bożego Ciała, który jest dniem wolnym. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i potwierdza MEN dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym.
W projekcie rozporządzenia zaproponowano dodanie do obowiązujących przepisów nowego zapisu:, „Jeżeli dzień bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień ustawowo wolny od pracy”. Przepisy zostały zmienione na prośbę rodziców, uczniów i środowiska oświatowego i czekamy tylko na ich ogłoszenie. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.
Źródło: KO Olsztyn, red

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.