W WAKACJE Z WARMII I MAZUR ZNÓW POLECIMY DO BUŁGARII

19 grudnia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa dotycząca połączeń czarterowych z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Uczestniczyli w niej marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, przedstawiciele biura podróży Neckermann Polska – Artur Rezner (dyrektor handlowy), Magda Plutecka (rzecznik prasowy) oraz Tomasz Kądziołka, prezes zarządu mazurskiego lotniska.

Podczas spotkania ogłoszono uruchomienie połączenia czarterowego z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Burgas. W biurach podróży na Warmii i Mazurach będzie możliwość kupienia zarówno wczasów w Bułgarii, jak i indywidualnych biletów lotniczych na to połączenie.

– To kolejna dobra wiadomość, ogłoszona w ostatnim czasie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Po niedawnej informacji, że wracają połączenia do Krakowa, teraz mamy kolejną destynację, atrakcyjną dla mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla.

Przypomnijmy, że latem 2018 roku z mazurskiego lotniska można już było polecieć do Burgas liniami lotniczymi Small Planet i loty te cieszyły się bardzo dużą popularnością. Połączenia do Bułgarii miały być w związku z tym kontynuowane również w przyszłym roku. Niestety przewoźnik w październiku ogłosił upadłość i tym samym kwestia lotów czarterowych stanęła pod bardzo dużym znakiem zapytania. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zareagował natychmiastowo na powyższą sytuację i rozpoczął współpracę z jednym z najpopularniejszych polskich touroperatorów, czyli biurem Neckermann Polska.

Loty realizowane będą w okresie od 9 czerwca do 15 września 2019 roku przez linie lotnicze Bulgarian Air Charter. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu w niedzielę. Samolot będzie miał do pokonania 1500 km, a lot będzie trwał ok. 2 godzin (do Szyman wylatywał będzie o godz. 17.50 i lądował o godz. 19.10, natomiast w odwrotnym kierunku o godz. 20.00 z lądowaniem o godz. 23.10.

– Bardzo się cieszymy ze współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury i z tego, że naszym inauguracyjnym połączeniem będzie właśnie Bułgaria, tym bardziej, że jesteśmy liderem sprzedaży tego kierunku – powiedział Maciej Nykiel, prezes Neckermann Podróże. – Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu połączeniu z rodzimego lotniska jeszcze więcej mieszkańców Warmii i Mazur będzie mogło udać się na wakacje. Jestem także przekonany, że duży potencjał samego portu lotniczego, regionu, a także lokalnych biur agencyjnych, z którymi współpracujemy, sprawi, że tych lotów w przyszłości będzie więcej.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *