W ŚNIEŻYCĘ W KAPCIACH, KRÓTKICH SPODENKACH I DZIECIĘCEJ KURTCE SPACEROWAŁA PO DK16!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pomogli kobiecie, która w kapciach, krótkich spodenkach oraz kurtce spacerowała drogą krajową nr 16. Dzięki właściwej reakcji świadka i pomocy mundurowych, kobieta szczęśliwie wróciła do domu. Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które łamią prawo.

 

Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie. O takiej właśnie sytuacji zostali poinformowani w czwartek (20.01.2022 r.) kilka minut po godz. 13:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Zgłaszający oświadczył, że drogą krajową nr 16 idzie kobieta. Dodał, że okryta jest dziecięcą kurtką i ubrana jest w  krótkie spodenki i kapcie, a na dworze jest śnieżyca i temperatura poniżej zera. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zastali kobietę. Mieszkanka gminy Iława oświadczyła, że wyszła na spacer. Funkcjonariusze zawieźli ją do domu i przekazali pod opiekę najbliższym.

Właściwa reakcja, okazana pomoc świadka i iławskich policjantów, być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom.

Zwłaszcza w sezonie zimowym apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *