W POBLIŻU SMYKÓWKA (GM. OSTRÓDA) SAMOCHÓD WPADŁ DO ROWU. KIEROWCA UCIEKŁ – MIAŁ POWÓD

W nocy z 29 na 30 maja w okolicy miejscowości Smykówko w Gminie Ostróda, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK15 z drogą prowadzącą do miejscowości Naprom., 58-letni kierujący pojazdem osobowym m-ki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.

Mężczyzna podróżował sam, a niewątpliwą przyczyną niezapanowania nad pojazdem był jego stan psychofizyczny, który z relacji świadków udzielających pomocy przy zdarzeniu drogowym mógł wskazywać na stan nietrzeźwości.

Obecne na miejscu osoby podjęły próbę ujęcia kierującego i przytrzymania go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Sprawcy udało się jednak zbiec z miejsca kolizji. Po odholowaniu samochodu na policyjny parking interweniujący policjanci dokonali zatrzymania kierowcy Peugota w miejscu jego zamieszkania.

Znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało obecność prawie 2 promili w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego samego umieszczono w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

mp, KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *