W OSTRÓDZKIM ZAMKU O MISTRZOSTWACH POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM

Dziś w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbyła się konferencja prasowa dotycząca Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Grunwald/Ostróda, które mają się odbyć w dniach 22-24 czerwca 2018.

W konferencji wzięli udział : Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Wójt Gminy Grunwald Henryk Jan Kacprzyk, Wiceprezes PZKol Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec, Dyrektor Generalny Mistrzostw Polski Przemysław Bednarek oraz Dyrektor do spraw Sportowych, były świetny zawodnik, Bartosz Huzarski.

Na początku Przemysław Bednarek zaprezentował logo i plakat Mistrzostw Polski, które nawiązują do symboli zaczerpniętych z naszego terenu.

Przedstawiciele władz samorządowych wyrazili zadowolenie z tego, że Mistrzostwa Polski odbędą się w Ostródzie i okolicach. Zaprosili miłośników tego sportu na mazurskie trasy, zapewniając o bezpieczeństwie zawodników i gości.

Od strony organizatorów i PZKol popłynęło kilka słów uznania dla samorządowców, którzy świetnie porozumieli się ze sobą i nie stwarzali problemów.

Następnie Bartosz Huzarski przedstawił i omówił trasę wyścigu, a  zaproszeni na konferencję przedstawiciele zespołów biorących udział w mistrzostwach wyrazili swoją opinię na ten temat .

Podsumowując dzisiejszą konferencję Przemysław Bednarek zaprezentował trofea, o które będą walczyć zawodnicy- koszulkę Mistrza Polski  i medale oraz przedstawił sponsorów tego sportowego przedsięwzięcia.

A o samych zawodach, trasie i innych szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Wkrótce też przedstawimy więcej szczegółów

fot.  Janka Gukiewicz

 

 

Post Author: Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *