W OSTRÓDZIE ZATRZYMANO PIJANEGO ROWERZYSTĘ. ZAPŁACI 2500 MANDATU

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez ostródzkich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W czwartek, 24 lutego 2022 roku przed godziną 21.00 na terenie Ostródy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Post Author: redakcja

1 thought on “W OSTRÓDZIE ZATRZYMANO PIJANEGO ROWERZYSTĘ. ZAPŁACI 2500 MANDATU

    Zdesperowany

    (25 czerwca 2022 - 19:30)

    Rowerzystę to potraficie ukarać mandatem. Ale pirata drogowego, który ściga się po ul.Czarnieckiego do zbiegu z ul.Grunwaldzką z rondem, to już od ponad roku nie potraficie zatrzymać i ukarać! Gość często, kiedy przygazuje, to potrafi osiągnąć 100 na luzie! Silnik tego motoru (ścigacza), wyje jak startujący F-17! Czy ktoś zrobi z tym porządek? Jeździ tak dzień w dzień. Od południa do nocy! Czy dopiero jak kogoś potrąci i zabije, ktoś coś z tym zrobi? Dziwi mnie to, że przez tak długi okres policja nic z tym nie robi! Niemożliwe, żeby tego nie zauważyli! Wystarczy po cywilnemu pochodzić lub cywilnym samochodem postać z boku tego skrzyżowania. Radiowóz i mundur wykluczony! Za bardzo rzuca się w oczy i ostrzeże pirata drogowego! Nawet teraz, kiedy to piszę, słyszę jak gość się ściga i hałasuje. Policjo do dzieła! Czasami się zastanawiam, po co jesteście potrzebni społeczeństwu, jak nie potraficie się uporać z czymś takim?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *