W OSTRÓDZIE ŚWIĘTOWALI 100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

W piątek 10 maja w Centrum Użyteczności Publicznej odbyła się uroczysta gala Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie związana z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Uroczystość prowadzona przez prezesa Krzysztofa Krześniaka i wiceprezes Jolantę Dakowską rozpoczęła się pamiątkowym zdjęciem przed CUP . Następnie wszystkich zebranych artystycznie przywitał Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie pod dyrekcją Ireny Sitarz.

Goście obejrzeli prezentację multimedialną ,,100-lat PCK ”  – historia i współczesność z komentarzem Andrzeja Karskiego i Krzysztofa Krześniaka.

Ważną częścią obchodów było wręczenia odznaczeń ,,Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz medali z okazji 100-Lecia PCK. Listę wyróżnionych możecie przeczytać poniżej. Serdecznie gratulujemy!

Następnie obejrzano wystawę ,,Pamiątki PCK-Ziemi Ostródzkiej’ z komentarzem Stanisława Makowskiego.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża dziękuje Gościom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie 100-Lecia PCK .

To nie jedyne wydarzenia w Ostródzie związane z tegoroczną rocznicą. o pozostałych, które nas jeszcze czekają pisaliśmy tutaj: OSTRÓDZKIE UROCZYSTOŚCI I WYDARZENIA Z OKAZJI 100. LECIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Poniżej lista wyróżnionych i fotogaleria zdjęć Zbigniewa Rochowicza i Jolanta Dakowskiej

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *