rower trójkołowy, dla osoby niepełnosprawnej

JAKIE I GDZIE W OSTRÓDZIE DZIAŁAJĄ WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

W Ostródzie została uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Znajdują się w niej rowery trójkołowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Organizatorem wypożyczalni jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, mieszczące się przy ul. Słowackiego 40. Telefon kontaktowy do placówki: 89 646 08 13.

W wypożyczalni do dyspozycji jest sześć rowerów trójkołowych. Pojazdy mają specjalną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki której mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery są bardzo stabilne, ponieważ posiadają odpowiednią masę i dwa tylne koła. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy lub niewielki bagaż oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas. Wypożyczalnia w Ostródzie jest czynna w godzinach 11-19 przez cały tydzień.

Warto dodać, że wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego funkcjonuje także w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Jana III Sobieskiego 9/205. W tym punkcie można wypożyczać chodziki, wózki i kule. Sprzęt można tu wypożyczyć bezpłatnie pod warunkiem, że zostanie przedstawione zaświadczenie o bardzo niskich dochodach. W każdym innym wypadku osoby korzystające z wypożyczalni muszą uiścić symboliczną opłatę, która jest przeznaczana na cele statutowe PCK.

Kolejna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się na ul. Olsztyńskiej 1 (budynek dawnego sądu) jest to Stacja Socjalna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Ostródzie prowadzona przez Ewangelickie Stowarzyszenie SYLOE. Można wypożyczyć tam np. łóżka dla chorych. Opłaty w tej wypożyczalni są również symboliczne i zależą od tego na jak długo ktoś wypożycza sprzęt i jakiego jest on rodzaju. Telefon 89 646-25-61 czynny poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 8:00 do 10:00. W czwartki od 14:00 do 18:00.

 

 

Wypożyczalnie Ostróda:

– Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Słowackiego 40, tel: 89 646 08 13

– Odział Rejonowy PCK, ul. Jana III Sobieskiego 9/205, tel: (89) 646-38-10

-Stacja Socjalna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Ostródzie prowadzona przez Ewangelickie Stowarzyszenie SYLOE. Telefon 89 646-25-61 czynny poniedziałek, wtorek, środa, piątek od 8:00 do 10:00. W czwartki od 14:00 do 18:00.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *