W KWIETNIU PONOWNE WYBORY DO RADY GMINY OSTRÓDA W RESZKACH I SMYKÓWKU

14 kwietnia odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Wiejskiej Ostróda w okręgu 11-tym, obejmującym miejscowości Ciemniak, Gierłoż, Gruda, Nowa Gierłoż, Podlesie, Reszki, Smykówko i liczącym 572 wyborców.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Elblągu uznał, że w związku z tym, że wydano głosującym 87 nieostemplowanych kart wyborczych nie można uznać tych głosów za ważne, a tym samym wydał decyzję o nieważności wyboru radnego.

Mandat w wyborach z 22 października 2018 roku uzyskał Dominik Serafin, który zdobył 140 głosów. Jego kontrkandydat, Mieczysław Woźny uzyskał ich 74.

W związku z prawomocnym postanowieniem Sądu Okręgowego w Elblągu I Wydział Cywilny z dnia 23 listopada 2018r oraz postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku I Wydział Cywilny wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zarządził przeprowadzenie wyborów ponownych do Rady Gminy Ostróda w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 11 w celu wyboru jednego radnego.
Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej będzie się mieścić w Świetlicy Wiejskiej w Reszkach, a wystartują ci sami kandydaci.
Jednocześnie wygasł mandat radnego do Rady Gminy Ostróda Dominika Serafina z KKW Wybierzmy Bogusława Fijasa!

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *