W GALERII MAZURSKIEJ W OSTRÓDZIE I W GALERIACH W REGIONIE PRACOWNICY URZĘDU SKARBOWEGO POMOGĄ WYPEŁNIĆ PIT

W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Także w Ostródzie w Galerii Mazurskiej będzie można skorzystać z tej możliwości.

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w 92 galeriach w całej Polsce (w godz. 12 do 20) pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową.

Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Od ubiegłego roku podatnicy mogą korzystać z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. W PIT-WZ podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Również ten wniosek będzie można złożyć w centrach handlowych.

Lista centrów handlowych w woj. warmińsko-mazurskim biorących udział w akcji:

– Ostróda- Galeria Mazurska, ul. Jana Pawła II 9b

– Olsztyn- Galeria Warmińska, ul. Tuwima 26
– Olsztyn- Carrefour Olsztyn, ul. Krasickiego 1B
– Elbląg- Centrum Handlowe Ogrody, ul. Płk Dąbka 152
– Ełk- Brama Mazur, Plac Miejski 1
– Bartoszyce- INBAG Bartoszyce, ul. Orzeszkowej 2
– Iława- Galeria Handlowa Jeziorak, ul. Królowej Jadwigi 6

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *